Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhető egy alkoholbe...

Hogyan kezelhető egy alkoholbeteg férfi? Akivel egy lakásban kell lakni?

Figyelt kérdés

sajnos a férjem alkohol beteg 10 éve,de sokáig dolgozott is ezzel,de már 3 éve nem tud dolgozni én tartom el,nem igazán szeretetből,de más megoldás nincs,a gyerekek felnőttek,mi,hogy segitsünk rajtuk eladtuk a nagy lakást és egyszobásba költöztünk,igy viszont én is tönkre megyek ebbe,nem agressziv,ha józan akkor,mindent megcsinál szépen a lakásban,sokat nevetgélünk,vicces ember,sokan szerették régen...most már egy barátja sincs

ha viszont iszik,akkor annyit,hogy öntudatlan állapotba kerül,összecsinálja magát..stb

mindig megigéri,hogy elvonóra megy,ha elkisérem,de ha nem

akkor nem megy..

az elmúlt évek alatt szivbetegségt kaptam

tudom,hogy nem gyógyitható,na de meddig birja a mája ?

csak rövidet iszik,bort sört nem

most 5 hónapig tiszta volt,aztán kilopott a pénztárcámból pénzt és piát vett rajta

egy darabig sajnáltam is,hurcoltam orvoshoz

most se veszekszem vele,már tudom,hogy nem ér semmit

minek mérgelődjek?

kell legyen valamilyen gyógyszer !!

kérem,hogy akinek tapasztalata van irjon nekem ! köszönöm !


2013. márc. 4. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent megtettél érte, amit lehet. Segíteni csak azon lehet, aki hagyja, hogy segítsenek neki. Ez így nem mehet tovább, mert belepusztulsz.
2013. márc. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van gyógyszer, ami leszoktatásra szolgál. Hogy mennyire hatásos, azt nem tudom. Az a lényege, hogy ha iszik mellé, akkor pillanatok alatt iszonyat brutális másnapos tünetei lesznek, ami elvileg elveszi a kedvét az ivástól.

Orvosnál érdeklődj!

2013. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak bentlakásos iszákosmentő missziók, intézetek. Keresgess a neten, érdeklődj azokon a helyeken. Hátha még menthető.
2013. márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"az elmúlt évek alatt szivbetegségt kaptam

tudom,hogy nem gyógyitható,na de meddig birja a mája ? "


Ki kapott szívbetegséget, ami nem gyógyítható? Nem mindegy.

2013. márc. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg van ilyen gyógyszer csak sajnos a megrögzött alkoholisták inkább a gyógyszer szedését hagyják abba, mivel az az elvonási tüneteket nem csökkenti, az csak annyit csinál, hogy rosszul lesznek tőle, ha ráisznak.

Sajnos ameddig a férjed nem határozza el, hogy abbahagyja , addig te nem tehetsz semmit.

2013. márc. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat !

sajnos én lettem szivbeteg concort szedek rá...

a leszoktatós gyógyszert csak ő irathatja fel,vagy esetleg

a házi orvos nekem is felirja sz ő nevére ?

egy vallási alapon müködő tábort kipróbált már,de az semmit se ér..egész nap csak imádkoznak és nincs semmi értelmes feladat..na ja ingyenes volt

2013. márc. 5. 19:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg othhagyod. Ez nem jutott még az eszedbe?
2013. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!