Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegekhez és szorongásos...

Pánikbetegekhez és szorongásos betegekhez szól a kérdés: Szoktatok ilyen tüneteket észlelni? Csak tapasztalatok érdekelnek!

Figyelt kérdés
Az utcán való közlekedésnél (csak kísérettel tudok közlekedni még)néha rám jön valami olyan érzés, mintha egy pillanatra öntudatlan állapotba kerülnék, nehéz megfogalmazni, mintha nem teljesen fognám fel a valóságot.. Ez párosulni szokott lehangoltsággal is olykor.. Gyakorta pedig, (főleg az utóbbi időben, meg lett emelve a gyógyszeradagom, mivel nem jelentkezett túl sok pozitív változás állapotomat illetően) félelmetesen idegennek érzékelem a környezetem, a Napfény pedig nagyon zavar, már-már fáj. Azért kérdezem ezeket, hogy éreztetek hasonlót pánikbetegség tüneteként, vagy egyedül vagyok ezzel?

2013. márc. 6. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen tüneteim konkrétan nincsenek, de nagyon hasonlóak igen. Pl. irreálisan nagynak látom a körülöttem lévő tárgyakat, mintha minden új és hatalmas lenne. Rengeteg féle tünetem volt már, könyvet írhatnék. Én nem szedtem soha és nem szedek most sem gyógyszereket egyébként.
2013. márc. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószerűtlennek éreztem a környezetem. Nehéz megfogalmazni. Mintha valahonnan távolról, vagy valamilyen módon kívülről látnám a világot. A látásom is furcsa volt, mintha néha vízen keresztül néztem volna. Nekem voltak rosszulléteim, szapora szívverés, sápadtság, légszomj. Gyógyszert szedtem, meggyógyultam.
2013. márc. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Másfél éves pánikbeteg vagyok. Gyógyszert nem szedek. Ezer féle tünetet produkáltam már, de a tied még kimaradt, hála az istennek. Mostanába a tompa, "hideg" (van egyáltalán ilyen?) agy van műsoron. A legrosszabb a halálfélelem és a megörüléstől való félelem.

Kitartást kívánok neked is, és mielőbbi gyógyulást.

2013. márc. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. márc. 6. 10:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is éreztem ugyanezt. Hogy olyan valószerűtlen és ugyanakkor szar minden. A napfény engem is zavart, főleg az a szikrázó nyári nap.

Ha nem hat a gyógyszer, minek emelik az adagot?

Mit szedsz?

2013. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezek a tünetek, amiket leírsz nem a pánikbetegségé. Azt nem tudom, melyiké, de a pánikot ismerem. sajnos Jobbulást kívánok. Megkérdezném, hogy ez a naptól való félelem, nem valamelyik gyógyszer hatásásra jön elő? Mintha olvastam volna ilyent.
2013. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha nem pánikbetegség lenne, akkor nyilván mást kapnék rá.

Jarvist szedek, azért emeltük meg a dokival, mert a 75 mg-nak nem volt már szinte hatása, a 150 mg-nak pedig kicsit más a hatása, mert több receptorra hat és hátha úgy lesz jó hatása. Ha nem, akkor majd leváltjuk, de 2 hetet várni kell.

2013. márc. 7. 06:56
 8/8 anonim ***** válasza:

olyan tüneteim mint neked nincsenek.

ki merek menni egyedül, tudok koncentrálni, jól érezni magam, néha nem látszik rajtam semmi.

de gyakran előjönnek olyan érzések, hogy miért vagyunk itt ha úgyis meghalunk. félek az öregedéstől (20 évesen), félek hogy nem találom meg az élet értelmét, hipochonder vagyok, minden betegséget beképzelek magamnak. a jó idő felvidít, de itthon nagyon lehangolódok, fáradékony vagyok, és folyamatosan be vagyok feszülve. a hasam rendesen kockás lett mert mindig megfeszítem az izmaimat izomlázam is van tőle. nem tudok megnyugodni

nem szedek gyógyszert, csak vitaminokat.

2013. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!