Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, de most...

Depressziós vagyok, de most volt egy hosszabb jó időszakom. Mit tehetnék az újabb mélypont ellen?

Figyelt kérdés
Viszont most félek, hogy megint kezdődik a zuhanás, mert megint nincs kedvem semmihez (nem lustaság, hanem semmi nem érdekel), kezdek begubózódni és újra előjöttek olyan problémák, amikről már azt hittem meg tudom oldani vagy meg is oldottam, de most kiderült, hogy nem.Gyógyszert nem szedek, de pszichológushoz jártam jó ideig. Lehet, hogy megint nem ártana...
2009. szept. 13. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen el kéne menned újra szakemberhez, de ő és a gyógyszer is önmagában kevés, a gyógyulása rajtad múlik. Meg kell tanulnod kezelni ezeket a helyzeteket, és tudni, hogy semmi gáz nem lesz, hisz eddig is túlmentél ezeken.

Relaxálj, próbálj meg nyugodt időszakidban azon filózni, hogy ezeket hogy tartsd magadtól távol, tűzz ki célokat magad elé, mert valószinűleg nincs is semmi motivációd semmire, ilyenkor hajlamos az ember a depire.

Sportolj, barátnőzz,kirándulj, ne otthon gubózz. Mert így gyógyszer és szakember mellet sem fogsz meggyógyulni.

2009. szept. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Először is: NE STRESSZELJ AZON HOGY MIKOR ESHETSZ BELE ÚJRA A DEPRESSZIÓBA! Mert ez is rásegíthet egy lapáttal. Kezdd el sportolni valamit, olvass egy jó könyvet, írj regényt az életedről stb! Egyszóval legyen minden nap valamiért felkelned! Amikor felkelsz, mondd el azokat a dolgokat, amiért ma érdemes volt felkelned: pl. ma sütök egy jó süteményt, vagy ma azért kelek fel, hogy este elmenjek futni, vagy találkozzak a barátaimmal, stb. Ha pedig úgy érzed, hogy a pcihológus segítene, akkor menj el. Nem lesz belőle gond, ahogy te érzed. szia (:
2009. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Motivációban nem lenne hiány, napi sok-sok óra munka mellett tanulok és nyelvvizsgára készülök. Tegnap voltam egy koncerten, hazafelé már bőgtem az utcán, nagyon szar volt. Mára is megbeszéltem egy találkát estére, de esélyét sem látom, hogy élvezném is, max. udvariasságból nem mondom le.
2009. szept. 13. 11:21
 4/8 A kérdező kommentje:
Sportolok, de ez nekem soha nem segített depi ellen. Jó a mozgás, de a kedvem nem lesz tőle jobb.
2009. szept. 13. 11:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindeképpen menjél vissza pszichologushoz vagy psztichiáterhez a kezdeti szakaszban sokkal könnyeb kijönni. Azért is fontos lenne orvoshoz menned, mert ha már többedszerre esel vissza akkor lehet , hogy biologiai háttere van nálad.
2009. szept. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ó, szegény, ismerős helyzet. Olykor én is hasonló cipőben vagyok.Én szakemberhez nem jártam,max. gyógynövényes nyugtatókat szedek néha.

Szóval. Nem ismerem a problémáidat, így nem ítélkezem, de leírom, hogy nekem mi szokott segíteni. Amikor jobb időszakom van (mint szerencsére most is), megfogadom,hogy hogyha legközelebb mélypontra kerülök, vagy begubózok, akkor arra kell emlékezni,hogy a jobb időkben mennyivel jobban érzem magam. Hú,nem tudom, mennyire vagyok érthető, de oda akarok kilyukadni, hogy mindig meg kell győznünk magunkat, hogy az életkedv elengedhetetlen (bármennyire is könnyű ezzel dobálózni, így van!!!). És hogy jókedvűen mindenki jobban szeret velem lenni!

Tudom, hogy így van, mert én is sokszor kerülök padlóra.

De az élet ajándék, ezt el kell hinni a legrosszabb pillanatokban is.

Ha látok egy megrázó filmet egy tragédiáról, mindig arra gondolok, hogy én mennyire "szerencsés" vagyok. Vagy gondolj arra, akinek nincs senkije, vagy nagyon beteg... Mindig van rosszabb.

És mindig van jó is! A Te életedben is, hidd el!! Csak fel kell ismerni. És sose félj kibeszélni magadból, az is segít.

Egy kalappal! Remélem minden rendbe jön az életedben. Üdv:) 22L

2009. szept. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mániás depresszió... Orvos!!
2009. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom, ezzel küzdök évek óta. Bejelentkeztem újra a pszichológushoz, akihez eddig is jártam,a héten megyek is.
2009. szept. 16. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!