Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dohányzás okozhat szociális...

Dohányzás okozhat szociális fóbiát, szorongást, stresszt?

Figyelt kérdés
Elvileg levezetik a feszkót vele. Én hétvégente nem dohányzom, hétközben igen (vagyis mostmár nem, de eddig igy volt). Van hogy hétfőn az első szál ciginél kb érzem hogy megindul valami a szervezetemben, nyugtalan leszek, persze elmúlik, csak egy pillanatra érzem. Lehet hogy nálam ez a 3 dolgo a dohányzás miatt alakult ki?

2013. márc. 11. 23:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%
Nem
2013. márc. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
mégis miért nem? több helyen olvastam hogy közrejátszaht ilyen dolgokban
2013. márc. 12. 15:08
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha így gondolod, akkor igen. Véleményem szerint nem. Az már más dolog, hogy te magadban ezt a kettőt összepárosítod és pszichésen beképzeled magadnak, amikor rágyújtasz. Próbáld meg elvonatkoztatni a két dolgot.
2013. márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha az egész csak egy héten egyszer, és csak egy pillanatig tart, akkor honnan tudsz neki szakszerűen ennyi nevet adni?
2013. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 dani900 ***** válasza:

Épp fordítva: a szorongás, stressz "okoz" dohányzást, ez egy levezetési formának akar tűnni, de igazából csak ideiglenesen fedi el a problémákat, a dohányzás pótcselekvés.

Magadban keresd a hibát, és ne cigivel akard megoldani a problémákat, hanem nézz szembe velük, akármennyire is félsz.

Csak így oldódnak meg....vagy folytasd, és dugd homokba a fejed, hátha maguktól elmúlnak(nem fognak)

2013. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ti nem is nemem valaszoltok.

A helyzet velem, hogy szoc.fobia szeru bajom van, nagyon stresszes vagyok, es volt 1-2 panikrohamom indokolatlan helyzetben. Nem azert dohanyoztam mert stresszeltem, de kb ez a bajom masfel eve tart, fel eve erosen, de azota erosen dohanyzom, es megint mondom, nem emiatt kezdtem el, es csinaltam tobbet. elotte is megvolt a cigi, de csak heti 5-10 szal. Mas kerdeseknek olvastam, hogy az alkohol, fu, cigi az ilyen tipusu betegsegeket fokozza, ezert tettem fel a kerdest konkretan.

2013. márc. 13. 01:18
 7/16 A kérdező kommentje:
Es azt hogy erzem ahogy megindul valami a szervezetemben azt ugy ertettem, hogy ha en nyugiban ragyujtok, amikor nem stresszelek, nem agyalok ezen, akkor is erzem hogy hirtelen nyugtalan leszek. Ez elmulik rovid idon belul, de ugy gondolom kihathat ez hosszabb tavra is.
2013. márc. 13. 01:21
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor ne dohányozz, egyszerű!
2013. márc. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ne akard összeerőltetni a két dolgot. Ha pánikos vagy, meg szorongsz, ha rohamaid voltak, akkor keress fel orvost, aki segíteni tud rajtad. A cigi ezeket a betegségeket nem oldja fel ( még ha feszültségoldónak akarják sokan használni), hanem kimondottan előhozza, fokozza.
2013. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
te nem érted a kérdést, vagy nem érted amit irtam? olvasd már el légyszives.
2013. márc. 13. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!