Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Krónikus szuiciditás! Van...

Krónikus szuiciditás! Van belőle gyógyulás, vagy olyankor az ezzel évtizedeken át küzdő személy így is úgyis öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés
Ne válaszoljatok ítélkező dolgokat. Azoknak a véleméynére vagyok kíváncsi akik tudják, hogy mit jelent krónikusan öngyilkos hajlammal élni, és újra meg újra akut öngyilkossággal kapcsolatos krízisbe kerülni. Van aki kigyógyult?

2013. márc. 25. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen. sokáig töprengtem, fiatalon hogy kéne.. úgy érzetem, nem tudom megoldani a dolgaimat.. majd egyszer csak el kezdtem érezni a világ szépségét- szép, amint van.. nem kell "megoldani" semmit-

/nem biztos, hogy el tudtam mondani a lényegét, de ilyesmi.. nem szedtem gyógyszert- azt hiszem az baj, mert tompít és akkor nem kifelé, hanem befelé mászik az ember- valahogy átbillent a szenvedés ebbe az állapotba, amit írtam

2013. márc. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
á nem arra gondolok hogy egyszer csak rájön az ember hogy milyen szép is az élet, mert akkor nem is volt probléma. Annyit kell tudni hogy ez egy betegséggel jár együtt, amiből ne monnd hogy egy nap felébred az ember, mert én is azt hittem de sajnos nem mert nem jobb lesz hanem rosszabb
2013. márc. 25. 00:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig de. Ráébred fokozatosan. Egy pszich úgy gyógyította ezt (aki meg tudta oldani): el kellett utaznia, egyedül legyen egy helyen (mindentől távol) és legyen nála valami, amivel meg tudja tenni.+ és olyan eszközök, amivel tud :írni, rajzolni, zenélni- szóval valamit magából kifelé hozni (alkotni)(tehát rádió, tv szgép telefon stb nem lehetett) Merész, de működött. Talán az okok közt ez van: állandóan csak befelé áramlik minden (de nem tudom, ezt csak most gondoltam)
2013. márc. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
rettenetesen ocsmányul rajzolok, másnap leugrottam volna valahonnan
2013. márc. 25. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem,dehogy. Ez nem így működik.(különben mondta: vitetett velük eszközt,amivel befejezhették volna. De senki nem tette) Egyedül vagy. Nincs aki kritizálja, mit alkotsz. És nem is az eredmény a fontos-hanem a FOLYAMAT !!! Az hiányzik. És az nem lehet "rossz vagy jó" csak hiányzik. Ami nincs az nem jó vagy rossz.
2013. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát - irigylem azt a fajta a sekélységet, ami manapság jelen van mindenkiben - mert az teszi lehetővé, hogy mindenféle klisé képes legyen inspirálni embereket.
2013. márc. 25. 13:19
 7/8 anonim ***** válasza:

van önkritikám


nem azért gondolom, hogy ronda, mert mások azt mondják, hanem mert nekem nem tetszik

2013. márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
elvesztettem a fonalat...
2013. márc. 30. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!