Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Manapság is embertelen körülmé...

Manapság is embertelen körülmények uralkodnak az elmegyógyintézetekben?

Figyelt kérdés

Pl. kínzás,morbid terápiák ,rossz életkörülmények stb. ?


Vagy ez csak a filmeken/sorozatokban divat?



2013. márc. 29. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem, ma már más a helyzet. És a mai filmek többsége is azért már ezt igazolja...
2013. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 homo ludensz ***** válasza:
Mára sokat fejlődött a tudomány: a pszichiátria felkerült a más betegségeket gyógyító orvoslások listájára. A pszichiáter doktori diplomával ténykedik. Azt hogy elmegyógyintézet mint kifejezést csak a köznyelv használja.Klinika vagy az adott intézmény pszichiátriai részlege,osztálya. Így nevezik. Neurológiai betegségek lehetnek az elme betegségei de a pszichés betegségek a lélek kórképei. A kezelésük is eltérő.
2013. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Azt hiszem, kínzás még van, meg zsákbanfutás. De már nem darálják le a beteget.
2013. márc. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
van hogyne lenne.
2013. ápr. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Körülbelül annyira rosszak a körülmények, mint amennyire egy átlagos kórházban.


Egyébként ahhoz nagyon rosszul kell lenni, hogy zárt osztályra kerülj. Egyébként az bentalvós betegek is szabadon "garázdálkodhatnak".

2013. ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Pszichiátrián belül a "zárt osztály" azt jelenti, a többi osztályhoz képest, hogy ott állandóan van benn nővér. Éppen olyan kórterem, akár a többi, még ajtaja sincs, nemhogy zárja.
2013. ápr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem jártam még bent, de láttam a zárt osztályt a pszichiátrián és ott bizony volt ajtó. Való igaz, hogy mindig van bent nővér, de csak úgy lehet ki vagy bemenni, ha ő enged be és mindig zárják kulccsal az ajtót. Először nem is értettem, csak később jöttem rá.
2013. ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 homo ludensz ***** válasza:
Bent voltam 3 hétig a klinikán(nem kórházban) a földszinten ott reggel kinyitották a mágnes zárral csukódó ajtót ami elválasztott a folyosótól és estig nyitva volt.Egy emelettel feljebb már szigorodott és a legfelső szinten csak akkor tudtál ki s belépni arra az osztályra ha a nővér megnyomta a nővérpultnál a gombot. Gondolom én a legfelső szint lakói talán fel sem fogták hogy ők be vannak zárva. Minden osztálynak (folyosónak) volt telefonja,kávé automatája így nem igen találkoztunk velük. Középen járt a lift de hogy kit milyen vizsgálatra vagy kezelésre vittek a liftben azt nem lehetett tudni.
2013. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"ajtaja sincs?" na ez túlzás. ott nem lehet csak úgy kijárkálni. Dögunalom netovábbja odabent...
2013. ápr. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%

zártosztályon van ahol eldurvulnak a dolgozók, személyesen tapasztaltam, nem betegként.

valakit hidegvízzel leöntöttek, mert cigizni akart meg ilyesmik.

2013. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!