Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem érzem magam felnőttnek,...

Nem érzem magam felnőttnek, és úgy érzem soha nem is leszek az. Ez miért van?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok. Közgazdász diplomám van, egy nagyon jó, magas beosztású munkám van. 7 éve élek komoly párkapcsolatban egy érett, céltudatos férfivel, akivel már 3 éve együtt is élünk, együtt tervezzünk a jövőnket.

Ha az ismeretségi körömet megkérdeznénk, azt mondanák, hogy egy nyugodt, komoly, határozott nő vagyok..... Igen, ez is a részem, de én belülről magam mégsem érzem magam felnőttnek, valahogy ez távol áll tőlem. Persze gyereknek sem, inkább egy fiatal embernek.

Ezt valahogy onnan érzem, hogy mikor látok egy olyan tipikus felnőtt viselkedést például egy gyerekkel szemben, és csak figyelek, mert látom, hogy ez tőlem mennyire távol áll.....és közelebb érzem magam agyban a gyerekhez, akit épp megdorgálnak.


A páromnak is mondogattam, hogy én nem érzem magam felnőttnek, és azt mondta, hogy ez azért gond, mert már egy ideje az vagyok.....

Mi a baj velem?



2013. márc. 29. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

semmi gond nincs ezzel szerintem.

te magad is rosszul érzed magad emiatt, vagy csak a környezeted véleményére adsz?

eléred amit kell, mindened meg van. fiatalon ez azért nem rossz. büszke lehetsz magadra, mert sok "felnőtt" nem talál munkát és normális párkapcsolatot.

2013. márc. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ahogy mondod, nem érzem magam ettől rosszul, csak az a bizonyos társadalmi nyomás, meg látom, hogy nálam fiatalabb emberek akarják a felnőttet játszani, amit annyira felesleges dolognak tartok.

Köszönöm a válaszod! :)

2013. márc. 30. 16:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Micsoda probléma.... úristen!
2013. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!