Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajánlottak egy pszichológust,...

Ajánlottak egy pszichológust, aki nagyon csúnya. Működhet jól egy terápia akkor, ha nagyon csúnya feje van a pszichológusnak?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 01:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem legközelebb tőle kérdezd meg.
2013. ápr. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Miért ne működhetne? Végülis nem párkeresés céljából járnál hozzá.

Egyébként jobban belegondolva még az is lehet hogy így a legjobb. Az ember jobban feszeng ha egy számára attraktív személynek kell kiteregetnie a szennyest. Így, hogy nem jön be, tuti hogy jobban meg tudsz majd nyílni előtte. Az már biztos, hogy szexuális feszültség nem fog bezavarni a terápiába :)


(Egyébként meg nem is értem a kérdést igazán. Mi lenne, ha minden ember csak azzal lenne hajlandó szóba állni, akit vonzónak tart? Akkor valószínűleg sokan nem nyitnának ajtót a postásnak, a boltból inkább eljönnének anélkül hogy vásárolnának, mert meglátnának pl egy pénztárost akit csúnyának találnak, pizzarendelésnél ha nem egy adonisz hozná, inkább visszaküldenék, satöbbi. Ilyenről még nem is hallottam, aki tudatosan úgy éli az életét, hogy nehogy csúnya emberekkel kelljen érintkeznie. Bőven elég, ha az ember párválasztásnál figyel a külsőségekre, mert ott tényleg számít, fontos hogy vonzódjon hozzá. Nem tudom, te hogy vagy vele, de nekem egyáltalán nem fontos hogy vonzódjak a pszichológusomhoz vagy teszem azt, a fogorvosomhoz. Sőt...örülök ha nem találom vonzónak, mert az mindig csak bekavar két ember kapcsolatába.)

2013. ápr. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Az előző megelőzött a válaszával. F*szság a kérdés. Lelki problémáid miatt mentél oda, vagy meg akartad húzni/húzatni magad?

Mert, ha utóbbi, akkor hagyd a fenébe, ha nem akarod vele. Nem kell a fejét nézned örökké, mond, h te lefeküdnél a kanapéra (biztos van egy, legalábbis a filmekben), s onnan társalognál csukott szemmel.

2013. ápr. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

ha undort érzek valaki láttán, akkor hogy tud segíteni?

nem kell, hogy attraktív legyen valaki, de ha olyan, hogy rosszul érzem magam a látványától, az hogy tud hatékonyan és jól hatni?


De ezek szerint neked is fontos a külső, hogy úgy vagy vele, hogy jó, ha nem attraktív.


Szó sincs olyanról, hogy az lenne a problémám, hogy nem vonzó. A szexualitást is csak te vetítetted bele.

2013. ápr. 21. 02:35
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Igen, nekem is fontos a külső, párválasztásnál. Az élet egyéb területein nem befolyásol.


Akkor közelítsük meg innen: Tegyük fel, hogy két pszichológus van az elérhető közeledben. Az egyiknek átlagos, vagy kifejezetten vonzó külseje van, de az a hír járja hogy nem valami hatékony. A másik a legcsúnyább ember akit valaha láttál, taszít a külseje, de mindenki ódákat zeng róla.

Melyiket választanád? Ezen gondolkodj el, és ez alapján dönts. Szerintem a legfontosabb hogy megszabadítson a démonaidtól, de csak rajtad múlik hogy igazán akarod e a segítséget.

Ha semmiképp nem tudsz elvonatkoztatni a kinézetétől, akkor inkább keress egy másikat, biztos nem ő az egyedüli pszichológus a környéken.

2013. ápr. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
A pszichológus csak akkor tud hatásosan kezelni, ha feltétlen bizalmad van hozzá. Ha valami akadályozza ennek kialakulását, akkor nincs értelme a kezelésnek. Ha ez az utálatod nem múlik, akkor inkább keress mást.De azért először adj esélyt, hamar megváltozhat a szimpátiád.
2013. ápr. 21. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Szellemes a kérdés és az első válasz is.:)
2013. ápr. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

" Az ember jobban feszeng ha egy számára attraktív személynek kell kiteregetnie a szennyest. "


ez azt jelenti, hogy fontos számodra a külső, mivel a számít neked, hogy mennyire feszengsz.

2013. ápr. 21. 09:19
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Neked, hogy esne ha mást undort érezne miattad, mert pszichológushoz jársz? Nem értem miért kell undort érezni más iránt főleg olyan dolog miatt amiről nem tehet.

Egyébként mostanában rengeteg hasonló hülye kérdés van itt ebben a témakörben, úgy látszik valaki nagyon unatkozik :(

2013. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Én pl. idegenekkel szeretek elbeszélgetni a legjobban, s olyan csúnya emberrel nem találkoztam, akinél zavart volna a külseje, max. a részegeknél félek néha, h lehánynak, ezért azokkal szó szerint távolságtartó vok, de elbeszélgettem már velük is. Ha nem érzem veszélyben magam (pl. nem vesz körbe 5 roma késsel a kezében), akkor elbeszélgetek bárkivel, egy pszichológussal meg főleg elbeszélgetnék, csak nincs semmi problémám, s viccnek elég drága lenne.
2013. ápr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!