Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy enyhe autizmu...

Lehetséges, hogy enyhe autizmust (vagy legalábbis ehhez hasonló betegséget) nem vesznek észre az orvosok és nem lesz diagnosztizálva az illető?

Figyelt kérdés

Egyik közeli ismerősöm mutat ilyen tüneteket. Van ennek jelentősége?

Ha tegyük fel, tényleg van nála valami ilyesmi zavar, akkor jót, vagy pont rosszat tenne neki az, hogy orvosilag kimondják róla és ezzel a szemébe van mondva, hogy "nem normális". Legalábbis, ha nekem ezt mondaná egy orvos, akkor biztos, hogy rontana az önbizalmamon.

Viszont, ha a másik oldalát nézzük: lehet, hogy bizonyos dolgok kezelhetők lennének és jobban boldogulna az életben.


2013. ápr. 23. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy mivel semmi sem tűnt fel, ezért nem is vizsgáltak meg. Másrészt viszont nem is nagyon tudnak segíteni az autisztikus egyének beilleszkedésében.
2013. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez a dilemmám, hogy szerintem az említett ismerősöm határozottan mutat erre utaló jeleket, de lehet, hogy ő nem is sejti magáról, hogy valami ilyesmi eltérése van. Azt nem tudom, hogy ha szóba hozom neki és kivizsgáltatja magát, akkor ez használna neki, mert végre választ kapna egy csomó mindenre amit esetleg érez is belül, hogy más, mint az emberek többsége és tudnának segíteni neki, hogy mit, hogy kezeljen az életében. Vagy pont az ellenkezője lenne a hatás, hogy erre a tényre teljesen magába roskadna. Nem tudom, mi legyen. Azt se tudom, hogy én vagyok az egyetlen akinek feltűnt ez vele kapcsolatban, vagy másnak is feltűnt, csak hasonló okokból vannak ők is csöndben, mert tanácstalanok
2013. ápr. 24. 14:18
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem sem feltétlenül vesz észre egy orvos, aki évente pár alkalommal lát valakit, de még egy pedagógus sem, hiszen neki meg nem ez a szakterülete, főleg, hogy ha enyhe formáról van szó. Szülőnek kéne gyanakodni, de ő se biztos, hogy felismeri a jeleket, mert neki meg mivel minden nap látja a gyerekét, ezért az természetes neki amilyen.


Én se tudok túl sokat egyébként erről, te valamilyen formában érintett vagy? Van ilyen ismerősöd, esetleg te vagy személyesen érintett?

2013. ápr. 24. 14:22
 4/6 anonim válasza:

Az autizmustól sokkal enyhébb megjelenési formát Asperger-szindrómának nevezik. Nagyon sokaknál nincs is azonosítva, de együtt élnek vele. Azt hiszem, személyem is egyébként.


Öcsém autista, ő éles hangok hallatán leveti magát a földre és vonyít, nálam ez egyáltalán nem ilyen súlyos, de nagyon tud zavarni.


A rendszerezési kényszer, vagy a dolgok egy meghatározott és szigorú rendben történő végzése is elég jellemző, e sorolhatnám estig.

2013. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
persze
2014. máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ajánlom ezt az oldalt az érintettnek:

[link]

2015. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!