Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A háziorvosnak van titoktartás...

A háziorvosnak van titoktartási kötelezettsége? És írhat fel komolyabb altató-nyugtatókat egy 17 évesnek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
minden orvosnak van titoktartási kötelezettsége :) Szerintem nyugtatót meg csak indokolt esetben ír fel, csak úgy nem!
2009. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen és nem. Természetesen van titoktartási kötelezettsége (más kérdés, hogy a 17 éves jogilag fiatalkorúnak számít, tehát a törvényes képviselőjét köteles tájékoztatni). Nem, nem írhat fel komolyabb nyugtatókat, azt csak a neurológus vagy a pszichiáter teheti meg.
2009. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.: indokolt esetben természetesen


2.: akkor melyik törvény az erősebb? értesítenie kell a szülőt, vagy nem szabad, ha az illető nem akarja?

2009. szept. 26. 20:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs "erősebb" és "gyengébb" ebben az esetben. A kiskorú állapotáról a törvény szerint a törvényes képviselőjét tájékoztatni kell - és senki mást a külön engedélye nélkül nem tájékoztathat, tehát a titoktartási kötelezettséget nem szegi meg.
2009. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ha jól tudom már a felnőtt dokihoz tartozol az valószínű betartja a titoktartási kötelezettséget, de ez nagyban függ a helyzet komolyságától. Így nehéz megítélni. Enyhébb nyugtatót írhat föl és beutalhat a helyi pszichiátriai szakrendelésre. Oda a a szüleid tudta és bele egyezése nélkül is el tudsz menni. Az ottani orvosok már nagyon sok mindent láttak s ha úgy látják, hogy azaz érdeked nem szólnak a szüleidnek a problémádról, viszont felírnak az állapotodnak megfelelő készítményt. Az orvosok csak rendkívüli esetben értesítik a szülőt. Bűncselekmény esetén viszont kötelesek értesíteni a szülőket esetleg a hatóságokat.
2009. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Komám, én 18 évesen elkezdtem nyugtatót szedni meg antidepresszánst, rászoktam és hülye lettem tőle addig az ideig ameddig azt szedtem, én nem ajánlom neked ezt, inkább menj el neurológushoz mint pszichiáterhez, de a legjobb a pszichológus vagy természetgyógyász. a Pszichiáternek az a dolga, hogy minél több DROGot adjon beléd. Ugyanis minden ilyen "gyógyszer" amit beveszel és az agyadat birizgálja, az DROG. Vagy ha annyira szeretnél nyugtatót, akkor vannak ilyen gyógynövény alapú nyugtatók, azok is nagyon jó cuccok és nem is leszel tőlük függő meg hülye.


Remélem tudtam segíteni:

heroinhero

2009. okt. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!