Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen tünek utalnak a skizofr...

Milyen tünek utalnak a skizofréniára?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
pl:Mikor azt veszed észre azon aki beteg,hogy az egyik pillanatban minden ok és dumálunk,aztán előjőn a másik énje és fogalma nincs mi van.Tehát a kettős személyisége van akkor elég egyértelmű.De rengeteg sorolhatnám.Unokahugom az.Most azt képzeli,hogy ellopták a soha nem létező gyerekét.És hidd el biztos benne,aztán hirtelen fogalma sincs milyen gyerek és minden rendben. vele
2009. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nemlétező hangokat hall, amelyek lehetnek zajszerűek vagy emberi hangok, beszűkült érdeklődés, emiatt elmagányosodás,ingerültség. Járhat üldözési mániával, mint a fölöttem lévő válaszban, de nincs betegségtudata, sőt fel van háborodva, ha orvoshoz akarják vinni.
2009. szept. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

A kettős személyiség nem a skizofrénia tünete hanem az egy önálló betegség. Disszociatív identitászavarnak hívják.


DID

[link]


Skizofrenia

[link]

2009. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
igen ez nagyon sokszor hiba hogy az emberek összetévesztik a kettőt... OFF:ráadásul nincs betegség tudatuk és a magyar törvények szerint az elmebeteg embereket csak akkor kezelik ha személyesen mennek el orvoshoz a problémájukkal(nincs kényszer kezelés) amit persze nem ismernek el... szóval így tovább magyarország... ki tudja hány elmebeteg rohangál közöttünk
2009. szept. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Aszem nem kell épp ezért agodnom. Valami más a gubanc.
2009. okt. 12. 00:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Mért, te milyen tünetekből gyanakodtál erre?

2.

2009. okt. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
1 barátom folyton ideges, meggyözödése hogy mindenki öt figyeli, hangulatválltozásai vannak. Aszem családon belül elöfordult már skrizo és csak úgy nem akkartam rákérdezni.
2009. okt. 12. 22:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért ez az üldözési mánia (mindenki őt figyeli)elgondolkodtató. Nem ártana elmennie egy pszichológushoz, aki szakszerűen látja, mi a helyzet.

2.

2009. okt. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát érdemes szerintem elmennie egy orvoshoz.Van rá esély hogy skizofrén.Ha meg nem az, akkor ott legalább az is kiderül.Én is az vagyok egyébként.
2010. jún. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
huh,ha a családban volt skizofrén akkor necces a dolog.egyik ismerősömnek az anyja volt az és ő is örökölte.
2010. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!