Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, időnként...

Depressziós vagyok, időnként hosszabb-rövidebb jobb időszakokkal és nemrég végetért egy 2 éves kapcsolatom és nagyon félek, hogy újra visszaesek. Nem érdekel semmi, minden olyan kilátástalan. Mit tehetnék, hogy ne legyek újra beteg?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

például ne fordulj magadba, járkálj el, sportolj, kirándulj mig ilyen szép idő van, menj el a barátnőiddel. Ha nem megy akkor is erőltesd magadra, inkább ezt mint azt hogy lehúzod a redőnyöket és bőgsz.

Szerintem a természetben való séta, friss levegő, kis mozgás és közben helyre pakolhatod a gondolataidat érzéseidet, akár sírhaszt is, senki nem lát, szép lassan helyre rázódsz majd.

Persze szánj időt arra is hogy egyedül is legyél, de ne ess túlzásba, ott vannak a barátnőid, esetleg anyud, ha olyan viszonyban vagy vele.Hajrá és hidd el szépen túlteszed magad rajta. Én ezzel a terápiával ( mondjuk tudatosan csináltam) egy 55 éves kapcsolatot rendeztem le magamban szakítás után 3 hónap alatt.

2009. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én is hasonló cipőben járok, nekem miután végetért a féléves kapcsolatom újból visszaestem s azóta egyre csak szarabb, s már gyógyszereket se szedek, mert egy év után szóltak, hogy nem is kellett volna, aranyosak
2009. szept. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem menj orvoshoz, mert gondolom, hogy orvos diagnosztizálta nálad a depressziót, és nemcsak a rosszkedvedet nevezed így.

Nem voltam még depressziós, de valahogyan el tudom képzelni, hogy ez egy olyan érzés, amit nem lehet irányítani. Tehát hiába tudja az ember, hogy ki kell mozdulnia és sportolnia kell, meg sétálni a természetben, nem biztos, hogy ezt meg is tudja tenni. Ezért én inkább azt javaslom, hogy keresd fel az orvosodat.

Jobbulást kívánok neked, és erőt a továbblépéshez.

2009. szept. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, orvos diagnosztizálta és pszichológushoz jártam is hosszabb ideig.

Attól félek én is, hogy nem tudom irányítani, mert ez nem olyan, hogy rosszkedvem van és akkor elmegyek bulizni és elmúlik. De próbálkozom, mert átéltem már pár olyan mélypontot, amit nem szeretnék mégegyszer.

2009. szept. 27. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

11.11-es válaszoló vagyok.

ha ez így van, akkor kérlek, hogy menj orvoshoz!

addig is, az orbáncfű teát ajánlom neked. nekem használt, bár hangsúlyozom, nem voltam depressziós, csak iszonyatosan letört. az orbáncfű teát enyhe depresszióra is ajánlják.

2009. szept. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valóban vissza kéne menned az orvosodhoz/pszichológusodhoz és együtt megbeszélni, hogyan tovább. nem szabad hagynod, hogy hatalmába kerítsen a borúlátás. minden ok lesz!
2009. szept. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az orbáncfű tea nekem is nagyon bevált. Nem tudsz énekelni, vagy esetleg furulyán játszani? Könnyű megtanulni, szép lrlki élmény, és a légzés felturbózása által segíti a szervezet felturbózását. Azonkívül a levegő a legközvetlenebb anyagi kapcsolat az Univerzummal. Engem erre tanítottak, sok örömöm lett a furulyázásban, és jól lettem.
2009. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De, tudok, zenekarban is játszom. Régen nagyon szerettem (több hangszeren is játszom), de mostanában semmi örömet nem találok benne.
2009. okt. 18. 11:30
 9/9 A kérdező kommentje:
Visszamentem közben a pszichológusomhoz, járok újra hozzá, de egyre rosszabb a helyzet közben. Semmihez nincs kedvem, állandóan elsírom magam apróságokon is, a munkámon kívül nem érdekel semmi.
2009. okt. 18. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!