Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen drága a pszichológ...

Miért ilyen drága a pszichológus? És van-e felelőssége, vállal-e valamilyen garanciát a munka eredményességére?

Figyelt kérdés
6500Ft és 12000Ft között van egy óra, számla nélkül. (Hahó, NAV, hol vagy ilyenkor? :P) (2500Ft-os (nettó) óradíj egy mérnöknek már egész jó, ha állásban van.)

2013. máj. 4. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

De egy pszichológus nem fogad egy nap 8-10 beteget, tehát nem pörög úgy az óradíja, mint egy mérnöknek.

Egyébként, ha körbenézel a magánorvosoknál, ők is horror összegeket elkérnek, ott meg még egy 15 perc sincs egy vizsgálat, receptírás, és kb. ugyanaz a kategória. Aki terápiát tart, legalább annyit tanul, képzi magát mint egy orvos, ez nem kevés energia, idő, pénz, nyilván szeretné, ha utána rendesen keresne.


Egyébként én nem is irigylem őket. Gondold el, egy embernek egy óráig hallgatni egyoldalúan a siralmát, turkálni a lelki nyomorában. Ráadásul, ha érzékeny területre tévedsz elküld az anyádba, mert ő bármit megtehet abban a helyzetben, neked meg Buddha nyugalmával kell tűrnöd mindent. Én biztos nem csinálnám ezt 2500 forintért. Szerintem ez legalább akkor felelősség, mint műteni valakit.


Amúgy ha szorgosan keresgélsz, lehet találni olcsóbb árfekvésben is! Én pl. láttam 4000 forintért. Valaki azt írja a honlapján, hogy megegyezés szerint megy a díjazás, a terápia hosszának és a páciens pénztárcájának függvényében. Szóval sokféle van. Általában az első alakalomnál kikötik a feltételeket, tehát valamilyen szintű garanciát kell vállalnia.

2013. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá állami támogatás, ugye gyógyszermentes megoldásról van szó, ez nem dívik.


Pont annyi garancia van mint egy orvosnál vagy gyógyszernél. Nem sok, de lehet bízni benne, szakemberek. Ha jól dolgozik elismertséget és biztosabb munkát szereznek maguknak, tehát célszerű nekik is jól dolgozni. Tehát járj utána melyik pszichológus dolgozik jól, az lesz a te embered.

2013. máj. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, kerületenként SZTK-s pszichológus is van.
2013. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy lehet, hogy az csak pszichiáter? Mert oda senkit nem küldenék...
2013. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

A pszichológia terén szerintem nincs olyan, hogy garancia. Persze van felelőssége, de ez mindig egy együttes, közös munka a "beteggel".

A klienstől is nagyban függ, hogy mennyire lehet dolgozni azon, amit szeretne. Neki kell igazán sokat tennie a gyógyulásért, mivel a pszichológus nem varázsló. Ő csak a lehetséges utakat látja, amit saját magunk nem.

Persze a megfelelő utak és lehetőségek megtalálásához, valóban jó szakember kell.

Ez egy nagyon komoly munka és sokszor életek múlnak rajta. Nem olyan sok az a pénz. A mérnökök néha hajlamosak azt hinni, hogy az Ő tudásuk ér csak valamit.

2013. máj. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, egó <3

Én azért elismerem a pszichológusokat, de ha kézhez kapok már egy francos mérnöki diplomát szerintem ez akkor is így lesz.

2013. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Számla nélkül? Köteles számlát adni, ha magán praxist folytat. Egyébként relatív, hogy kinek mi a drága. Nekem például a szakemberek árfekvése nem tetszik ,nem a pszichológusé. Víz-, gáz szerelés, stb,. egy vagyon. Ezek ellen én például úgy próbálok védekezni, -(persze nem tudok teljesen)-, ha előzetes ingyenes felmérést kérek.
2013. máj. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért egy mérnöktől elég egyértelműen megkövetelik, hogy az általa elvégzett munka eredményes legyen, pl. az általa tervezett és kivitelezett csomagológép működjön. Mégpedig a vevő előírásainak megfelelően. Ha ez nem történik meg, a mérnöknek nem fizetnek (amúgy teljes joggal). Ha elmegyek pszichológushoz mondjuk 20 ülésre, és kifizetek ülésenként 12000Ft-ot, az ugye 240 ezer forint. Ennyi pénzért azért elég sokunk dolgozik nem keveset. És mi van, ha nincs eredmény? Visszakérhetem a pénzt, vagy egy részét? Vagy meghosszabbodik a "kezelés", és ingyenessé válik, és addig csináljuk, amíg el nem érjük a kívánt eredményt? Én ilyen jellegű felelősséget hiányolok (és nem verem magam arra, hogy mérnök vagyok).


(Egyébként személyes tapasztalat: voltunk a volt párommal egy nagynevű pszichológusnál. 10eFt/alkalom. Két alkalom kellett hozzá, hogy kiderüljön, hogy közhelyek pufogtatásán kívül legfeljebb csak arra volt alkalmas, hogy az expáromat még jobban szétcsessze. Abból a húszasból sokkal jobb dolgokat is lehetett volna csinálni. Később én elmentem egy kicsit több, mint fele ennyibe kerülő nevenincs emberkéhez, és rendbe tettük a rendbetenni valót, igaz, kell még dolgoznom rajta, de legalább látom a lehetséges ösvényeket a dzsungelben.)

2013. jún. 18. 02:11
 9/11 anonim ***** válasza:

"És mi van, ha nincs eredmény? Visszakérhetem a pénzt, vagy egy részét? Vagy meghosszabbodik a "kezelés", és ingyenessé válik, és addig csináljuk, amíg el nem érjük a kívánt eredményt?"


Csak ebben az a csalóka, hogy ez egy nagyon két emberes munka. Ha valakinek csak jólesik, hogy figyelnek rá, valakivel eltrécselhet, de semmi érdemi erőkifejtést nem tesz a gyógyulásáért ott elég kétségbeejtő, ha kitalálja, hogy "ez nem ért semmit, ingyen járnék tovább".

Kb. mintha egy személyi edzőtől kérnél vissza pénzt, mert nem hozott változást az életedbe a kifizetett x óra.

Az persze előfordulhat, hogy nem passzolnak a felek, de az az első alkalommal kibukik. Ugyanígy, ha valakihez régóta jársz nem tudom elképzelni, hogy ha "nem vagy kész". illetve váratlanul fizetésképtelenné válsz, akkor kritikus állapotban otthagyna.

2013. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%
Ezek olyan dolgok, hogy a pszichológusok megtanulnak a köyből mindent elvégeznek egy jó drága orvosi egyetemet amit az édes gazdag apuckájuk fizetett ki nekik, mert gondolom 1 millió forintmert annyiba keül az orvosi egyemtem diákmunkából nem lehet megkereseni, aztán ottmegtanulták de nekik nem elég annyi hogy eleve gzdag családból származnak elmennekilyen helyre dolgozni és plussz pénzeket kérnek a betegektől csak azért ert meghalgatta őket a problémákat de h ez a munkája erre tette fel az életét a pszichológus hogy máskat halgasson meg akkor minek kell ilyen drága árakat fizetni? Hát azért mert ezek a pszichológusok pénzes gazdag családból származnak ők csak pénzes zsákok és a pénzre éheznek illetve amit ondnak azokat pedig bemagolták különböző szakkönyvekből,és mindenkinek ugyanazt mondják el csak más szavakkal. Én nekem vannak súlyos problémáim mégse megyek, el ilyen helyre mert tudom hogy nem segítenek és az egyik legnagyobb probléma ami hordozza magával a többi problémát a pénz, ami nincs.
2013. aug. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!