Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki tényleg depressziós, az...

Aki tényleg depressziós, az tudhatja saját magától is, hogy az?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy aki igazi depressziós, az nem képes elismerni, hogy az, nem tartja magát betegnek, elutasítja a segítséget. Igaz ez? Tehát, ha pl. én depressziósnak érzem magam, valójában nem vagyok az, mert ha az lennék, nem ismerném fel?
2013. máj. 12. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapból a depressziós tagadja a betegséget. Aki bevallja, az mar átesett depresszión, vagy van a környezetében depressziós beteg.
2013. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én évekig az voltam,de sosem mertem bevallani,egyáltalán nem hittem,hogy depressziós vagyok.

Egy ideje rájöttem,hogy lehet az vagyok,miután olvastam róla a neten,de nagyon szégyelném bevallani ezt,főleg a szüleimnek sosem mondanám el.

2013. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akár tudhatná is, de túlzottan el van foglalva azzal, hogy milyen rossz az élet.
2013. máj. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tudhatja. Elmegy az orvoshoz, és megmondják neki.
2013. máj. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem így értettem.
2013. máj. 12. 22:37
 6/6 Karenjeans87 ***** válasza:
100%
Ha egyfolytába sirsz értéktelennek tartod az életed, öngyilkos gondolatok az a súlyos depresszió. Ha sokat dolgzol és keveset pihensz kiéghetsz. Kimerültségre nem gondoltál? Az is okozhat hasonló fáradtságot rossz kedvet. valerián citromfű tea rendbe jössz.
2013. máj. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!