Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tévő legyek? Nagyon rossz...

Mi tévő legyek? Nagyon rossz ez így nekem.

Figyelt kérdés

Sziasztok.. Bár tudom, hogy ez nem valami 'lelkeket ápoló' oldal, de mégis, kérdést teszek fel, szóval neki is látok..

Az a problémám, hogy itt vagyok 16 éves, túlsúlyos vagyok, nemi identitás zavarokkal is küzdök (nem mennék bele a részletekbe, mert szeretném ha normális válaszokat kapnék..:)), bőrhibáim is vannak (csupán esztétikai szempontból zavaróak, tehát nem valami komoly vagy halálos bőrprobléma), és.. hogy fogalmazzak? nem vagyok meg elégedve az élettel.. tehát, egyik pillanatban szeretnék iphone-t, szeretnék facebook celeb lenni, szeretnék sok pénzt,de a másik pillanatban meg rájövök, hogy nincs ezekre szükségem, inkább örülnöm kell az életnek.. De félek.. félek attól, hogy mi lesz ha.. Mivel nem vagyunk tehetősek anyagilag, hogy olyan az egész rokonságom felfogása, hogy "de, majd biztos orvosokhoz fogok járkálni, kajára nincs pénzünk.." és anyukám cukorbeteg, és most elakarja hagyni az inzulint.. mármint, az injekciózást (mert már elege van abból, hogy szurkálnia kell magát).. És én azt mondtam neki, hogy jó, de előbb-utóbb úgyis elmegyünk akkor egy orvoshoz, mert nem akarom, hogy baja legyen.. De nagyon félek, - a pszichiáter megállapította, hogy én alapvetően egy szorongó típus vagyok - hogy egyszer arra érek haza, hogy elájult, ott fekszik a földön, és a kis gyerek is.. (mert a bátyáim iskolában vannak, apám is dolgozik, így ők csak ketten vannak itthon, anyum meg a kis tesóm.. és annyi rosszat látni a hírekbe meg a filmekbe is.. hogy arra ért haza a gyerek, hogy az anyja ott fekszik ki tudja mennyi ideje satöbbi.. és a másik dolog amitől félek, hogy megvakulhat majd egyszer, vagy le kell vágni a lábát.. Ennyit nagyjából az anyummal való félelmeimről. A másik félelmem az, hogy rossz ember vagyok.. Mint mondtam, sokszor rám jön, hogy iphone-t, ipad-ot, sok pénzt, luxus cuccokat akarok, de a másik pillanatban már észbe is kapok, és inkább magamban elkezdek imádkozni istenhez, hogy bocsájtson meg.. Mert attól félek, hogy ha álmodozom, akkor majd megbüntet isten, vagy az élet, hogy miért nem elégedtem meg azzal amim van.. hogy miért nem fogadtam el magam így kövéren, bőrhibásan, ésatöbbi.. tehát, sokszor úgy vagyok vele, hogy már álmodozni sem merek.. Nem tudom, ti mit tudnátok javasolni? :/ Tudom, hogy egy szerencsétlenségnek tűnhetek, de néha annyira kivagyok (mint jelenleg) és gondoltam, fel teszem itt a kérdésemet, hátha valaki tud valami hasznosat tanácsolni. :) Előre is köszönöm annak, aki elolvassa, és válaszol.:) Szép napot!



2013. máj. 20. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Tényleg szorongó típus vagy,de ahogy kiolvasom a leveledből a környezeted, valamilyen szinten, okozza a szorongásod. Mert a szorongásaid jó részének van alapja. Amit édesanyáddal kapcsolatban írtál, teljesen jogos és igazad van. Neki kéne felfognia azt,h mit kockáztat az inzulin elhagyásával. Megértem,h rossz szúrnia magát naponta akár többször is,de a láb amputáció,látás elvesztése még rosszabb lesz.Főleg egy olyan embernek kéne erre gondolnia,akinek kis gyermekei vannak.

A másik. Szerintem minden embernek vannak vágyai,álmai,ha nem lennének nem fejlődnének sehova.Hiszen ezek a vágyak sarkallják az embert arra,h tegyenek valamit. Ha nem így lenne még mindig az őskorban élnénk és nem fejlődtünk volna sehova. Ebbe felesleges Isten büntetését belekeverni. Legyenek vágyaid és magadhoz mérten tegyél is értük valamit. Tanulj,legyél kedves,segítőkész mások felé(csak így várhatsz viszonzást).Ha zavar a túlsúlyod fogyókúrázz,mozogj(ez már csak a cukorbetegség megelőzése miatt is fontos lenne). És erősítsd az önbizalmadat!

2013. máj. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Komolyodj meg.
2013. máj. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

első válaszoló: köszönöm szépen a válaszod! :)

második válaszoló: neked is köszönöm, félig - meddig igazad van, de nem tudom eldönteni, hogy ezt milyen szándékkal írtad, ne haragudj..

Amúgy, próbálok kedves lenni sok mindenkivel, de például az egyik osztálytársam, nagyon bunkó velem.. bunkó, hát modortalan, illetlen, inkább.. és néha nagyon feltud húzni, én meg próbálom olyankor szintén húzni.. tudom, hogy nem kellene, mert kedvesnek kellene lennem mindenkivel, de néha nagyon nehéz. Hisz én kedves vagyok, más meg 'belém rúg'.. ilyenkor elég nehéz kedvesnek lenni.. szerintem ilyet más is át élt már..

2013. máj. 20. 21:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen az élet. Nem mindenki szimpatikus mindenkinek és fordítva. Lesz olyan,akit utálni fogsz,lesz olyan,aki téged utál. Ez mindenkivel így van. De ezt fogadd el,ne törődj az ilyenekkel.Ne ez az érzés legyen az elsődleges szempont az életedben,felesleges ilyenre az energiát pazarolni.
2013. máj. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!