Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan álljak talpra?

Hogyan álljak talpra?

Figyelt kérdés

Kérlek, gyakorlatias tanácsokat írjatok (esetleg tapasztalatból).

Már kb. 1-2 hónapja depressziós vagyok. Előtte is zárkózott típus voltam, de ez még jobban fokozódott a hangulatom romlásával. Mára odáig jutottam, hogy még olyan dolgok sem okoznak örömet, amelyekért korábban éltem-haltam.

Ez a hangulat mélység már addig fokozódott, hogy majdnem a mindennapi munkámban is akadályoz:

- Hiába van munkám, amit korábban szerettem is, már reggelente alig bírok felkelni. Legszívesebben végigaludnám a napot

- Az embereket is nehezen viselem el magam körül, próbálok inkább egyedül lenni, bár tudom, h ez nem jó, de mégis szinte már kerülöm az embereket, amikor csak tehetem

- Hiába vannak céljaim (nyelvet tanulni, stb.) egyszerűen ezen a téren is úgy érzem, elakadtam, nem tudok továbblépni, így a céljaimat is szépen lassan feladtam

- Az egyetlen dolog, ami még örömet okoz, bár inkább csak pótcselekvés az is, mert nem tudom, hogy másszak ki a gödörből, az az internet. Viszont ezért akár még a legfontosabb teendőimet is hanyagolom.


Mit tehetek, ha a depresszió ezzel a függősséggel párosul?


Nem tudom, mitől alakulhatott ki. Pedig már rengeteget gondolkoztam, de az igazi okát nem találom.


Pszichológushoz sajnos nem tudok menni, mert anyagilag nem engedhetem meg, illetve annyira mélyponton vagyok, hogy már abban sem hiszem hiszek, hogy ő tud segíteni.


28/L


2009. okt. 7. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig valakivel meg kéne osztanod az érzéseidet, én is hasonló cipőben járok. De fel a fejjel minden rendben lesz.:)
2009. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el lélekgyógyászhoz,ő tud segíteni,persze hinni kell benne.
2009. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem pedig itt más nem fog tudni neked tanácsot adni, ahány ember, annyi féle kiláballási mód, ezt amit fent leírtál ha elmondanád egy pszichológusnak, ő bizony tudna segíteni. Ha nincs pénzed, próbáld meg a legközelebbi kórház pszichiátriáján, néhol fogadnak kintről is pszichológusok betegeket. Ha nem jön be, családsegítő központba is mehetsz.


Sok sikert!

2009. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanilyen szituban voltam 16 éve kezdődött..én sem mentem társaságba...az egyetlen dolog,amit szerettem,az az alvás..mert így a tudtam csak elbújni a világ elől!! A te tüneteid az enyémhez nagyon hasonlóak...Épp ezért tanácsolom,hogy minél előbb fordulj orvoshoz...Én sem hittem benne,mert fel nem foghattam,hogy ez velem történik..de bizony velem történt! Amikor már annyira ki voltam készülve,hogy abszolut nem mentem ki az utcára,öngyilkos akartam lenni,de egy hang azt mondta..NE!! Segítségre volt szükségem..Így elmentem orvoshoz.MIndehez 1 évre volt szükségem,hogy belássam.Ha nem akarod,hogy az állapotod rosszabbra forduljon menj el dokihoz! Ha bubapesti vagy,tudok ajánlani neked...nem pénzes,akarom mondani nem kér pénzt..ez egy szakrendelő..Ha vidéki vagy,menj el a háziorvosodhoz,ő majd beutal egy pszicholóhushoz...ezért nem kell fizetned..hisz fizeted a tb-t..jár az ingyenes orvosi ellátás!!!!!Én csak ebben látom a gyógyulás reményét..hisz én végigjártam a poklot!! Sok sikert.és légy bátor!
2009. okt. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En is igy voltam, vagyok. Sajnos nallam fobias gondok is kozrejatszanak a depresszio kialakulasahoz. Voltam pszihiaternel, pszihologusnal, nekem nem igazan valt be, rajottem, hogy csak magamra szamithatok, es igenis megtudom tenni, kicsit jobbacskan vagyok de nem az igazi, de legalabb mar nem sirok mindennap. Sportolj, foglald el magad megha nincs is hozza kedvem. Sok erot kivanok, remelem neked sikerulni fog. :)

22, L

2009. okt. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már meg is adtad magadnak a választ mitől is vagy depressziós, pont a nehéz anyagi körülményeid miatt. Persze ideig óráig segít kikapcsolni az internet, de ez valóban csak pótcselekvés.Igen is fel kell keresned szakembert, ha gyógyszert ír fel neked, az minimális összegbe fog neked kerülni, mert TB támogatás van rajta. Igen vannak az ember életében nagyon mély pontok, és saját magának kell kilábalni belőle, természetesen külső segítséget is igénybe kell venni hozzá. Keress még az életed jobbá tétele érdekében olyan közösségeket, ahol lelkiekben is melletted lesznek. Az anyagi problémáddal kapcsolatban ne szégyenkezz, hiszen mostanság mindenkinek nehéz a helyzete.Kívánok mielőbbi kiutat!!!
2009. dec. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Keresd fel a házi orvosod ő elirányit dokihoz akinél nem kell fizetni. Kezgy el sportolni ha mást nem fuss a ház körül, probáld ki hogy gyalog mész dolgozni, kelj korábban és nyugott tempoban sétálj rengetegett segithet. Igyál orbánc-citromfű (min.4 hét) teát, magnéziumban gazdag kaját (olajos magvak, banán, neten utánanézhetsz).

Szoli, kvarclámpa, biopron lámpa piros fénye is segithet. Mindenkép keres dokit mert sajna ez a betegség 2 évig is eltarthat.

2009. dec. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég sikerült kimásznom belőle,még fiatal vagyok tudom de hidd el szükséged van pszichológusra,én kézzel-lábbal tagadtam hogy tud rajtam segíteni egy olyan ember akit nem is ismerek,és mégis sikerült neki meg persze én is segítettem magamnak azzal hogy erősítettem magam és megpróbáltam felidézni mitől is alakult ki ez,az okát nem tudtuk meg de a lényeg hogy meggyógyultam,kérlek bízz abban hogy megtudsz gyógyulni,akaraterő! :)

14/L

2009. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!