Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedjek-e gyógyszert, ha...

Szedjek-e gyógyszert, ha pszichikai betegségem van? Esetleg tudtok-e valami tanácsot, hogyan lehet ezzel élni? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Van egy elég összetett betegségem, amit nem lehet gyógyítani. A gyógyszert, amit felírtak már kétszer szedtem, mindkét esetben öngyilkossági kísérletet próbáltam meg.. Úgy érzem, hogy a gyógyszer csupán a rokonaimat nyugtatja meg, úgy érzik nem kell többet velem foglalkozniuk, hiszen szedem... Azonban a gyógyszer teljesen megfosztott önmagamtól, a kreativitásomtól, produktivitásomtól.. Ráadásul növelte bennem azokat a "rossz"-érzéseket.. Nem akarok szedni semmit, nem akarok rosszul lenni, de nem tudok ezen változtatni, most még nem (nemsokára szóbelizem, úgy gondoltam érettségi után kezdek elmélyülni ebben, hátha jobb) de a "barátom" csak fel-felhozza a témát és ettől még rosszabbul vagyok. Az idegeimre megy, ahogy mások kezelik és kezelnek engem, hiába tudják-e rólam, vagy nem - mindenesetre semmit sem értenek. Csak mondják, hogy mennyire jó és különleges vagyok - így vagy úgy és a "tököm" tele van már ezzel. Nem tudom, hogy képes vagyok-e így élni vagy "normálisan" kellene megpróbálnom, de hát annak már voltak nem igen szerencsés kimenetelei. Tudtok valami tanácsot adni? L/19

2013. jún. 10. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Ne szedd. Nem szünteti meg a kiváltó okot, csak letompít, "zombi" leszel tőle, plusz könnyen függő is lehetsz. Inkább járj rendszeresen pszichológushoz, beszéld ki magadból a problémádat, hagyd, hogy rávezessen, hogyan kell a helyén kezelni a rossz érzéseidet.
2013. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, teljesen egyetértek vele. Sajnos nem találtam még rendes pszichológust, vagy ilyesmit.. Majd próbálkozom..
2013. jún. 10. 17:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


En teljesen megertelek, hiszen en is valami ehhez hasonlon mentem at...!


Depresszios lettem. Rengeteget voltam korhazban 2012-ben is, sot eletem nagy reszet ott toltottem (volt, hogy 6 hetet). Kaptam ra gyogyszert, de sajnos megprobaltam ongyilkos lenni. Ez mar vagy a 15-ik gyogyszer amivel probalkozom, a legutobbi amit most szedek, anya szerint hasznal. Mar 3 ongyilkossagi kiserleten vagyok tul. Anorexias es egyben bipolaris depresszioban szenvedek! Tavaly az anorexia miatt is voltam korhozban, mert nagyon lefogytam, majdnem 2 het infuzios kezelest kaptam. Meg orrszondan is taplaltak.


Meg most sem tudom, hogy mi lesz velem...! Nem tudom, hogy mit kezdjek az eletemmel...! Anya azt hiszi, hogy jobban vagyok, de eltitkolom az erzeseim elotte! Ez igy alakult...! Amugy most is rendszeresen jarok pszihologushoz, de nem sokat segit!


Csak leirtam en is a tortenetem. Ha segiteni nem is tudok, legalabb tudd, hogy nem vagy egyedul ezzel a helyzettel!:)


Jo gyogyulast neked!:)

18/L

2013. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Inkább keresgélj sokat pszichológust, találj segítőkész embereket, jó társaságot. A 'barátodnak' támaszt kéne nyújtania. Ezen is gondolkozz el. Egy nőnek támaszra van szüksége, megfelelő társra - igazából egy férfinak is. Nem mindegy kit választunk magunk mellé.


Én ha nagyon úgy döntenék, hogy már beteges a pszichém akkor kinek írnék:

Van egy rohadt okos, intelligens és segítőkész pszichológus az országban aki egy részt lehet tud pszichológust ajánlani a közeledben, másrészt különböző pszichés állapotok testi, életmódbeli okaiban is járatos.

Én írnék Szendi Gábornak, volt már segítségemre egyéb témákban.

2013. jún. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dani900 ***** válasza:

Nem tudom, hogy tényleg valami "hibád" van-e, vagy csak tünete valamilyen dolognak, de, ez a gyógyszerezés, ez szerintem durva. Az a leginkább zavaró, hogy minden orvos tudja, hogy függőséget okoz, egy antidepi, vagy hasonló, és törekedniük kéne, a megoldásra, nem a tüneti kezelésre, hanem a gyökerek feltárására, és úgy gyógyítani.

Szóval, addig keress dokit, amég nem találsz megfelelőt, aki figyel rád.

2013. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Annyira örülök, hogy ilyen pozitívnak mondható válaszok érkeztek, bár gondolom a hasonló negatív tapasztalatokból születtek, de nembaj.. Hát igen a pszichológustúlképzés meg az önjelölt pszichológusok (3 ismerősömből 1 pszichológus, 1 fotós és 1 zenész akar lenni...) sajnos nem tudnak mit kezdeni a "különleges" emberekkel.. Tudtok valamilyen pszichoterápiát esetleg pszichoterapeutát? A hipnózisos módszeren gondolkodom..(elég szkeptikus vagyok, de ha már az elhatározás megvan és az akarat nagyon erős..) Esetleg a pszichodráma jöhet még szóba.. Vélemények? Tippek? :]
2013. jún. 11. 10:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Youtube-on a:

"Mire jó a hipnózis?"

"Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez"

"Lelki bajok, megoldások"

sorozatokat.

2013. jún. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!