Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » MIlyen az a kémiai kényszerzub...

MIlyen az a kémiai kényszerzubbony ?

Figyelt kérdés
2013. jún. 13. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sok nyugtatót adnak a betegnek, hogy az mozdulni sem tud.
2013. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ezt miért csinálják az orvosok?
2013. jún. 13. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ön és/vagy közveszélyes.
2013. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én úgy tudom akkor lekötözik ha ön és közveszélyes vagy kényszerzubbonyban és gumiszobában végzi
2013. jún. 13. 19:51
 5/6 noezmeg válasza:
szedálják a beteget durva kémiai eszközökkel, nem használnak nálunk a beteget megalázó helyzetbe hozó dolgot a beteg jogainak érvényesülni kell. Környző országokban a wikin találsz pontos leírást. beteget szokták rögziteni, de azt csak szigoru szabályok szerint és csak orvos felügyelete és elrendelésére.
2013. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kémiai kényszerzubbony: kényszerzubbony vegyi eszközökkel, mint pl. gyogyszerek ( nyugtatók, antipszichotikumok). Ált. akkor alkalmazzák, amikor a beteg ön/közveszélyes. Ez az a pont, amikor már nem dönthet arról alaveti-e magat a kezelesnek vagy sem, viszont az alapvető emberi jogai nem sérülhetnek ezután sem.

Kiemelten kezelem a kérdést, mert én is voltam pszichiátriai kezelés alatt. Fontos megjegyezni, hogy sok esetben a tünetek mögött a betegen kívül álló okok állnak (anyagcserezavarok, endogén tünetek, idegrendszeri gyengeség, egyéb környezeti faktorok), ezek sok mindent megmagyaráznak Természetesen a cél mindig az, hogy visszaálljon a rend, de az antipszichotikumos kezelés nem mindig célravezető. Sokszor magukra hagyják a betegek, és csak akkor történik új "kezelés"( ismét antipszichotikumos) amikor nagy probléma van. Ez nem segít, és a beteg nem tanulja meg maga szabályozni az indulatait, ìgy a nem veszélytelen gyógyszereket kénytelen szedni. Az általános gyakorlaton kellene változtatni. (felvétel, gyógyszer, hazaengedés)

2014. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!