Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, szorongás, szociál...

Monorka25 kérdése:

Depresszió, szorongás, szociális fóbia és még sorolhatnám:S Miért tud tönkre tenni egy életet? és miért fosztja meg az embert a normális élet lehetőségétől? Lelki bajok beszéljünk róluk.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mindenki szenved vmitől amit magában hordoz de van h már csak az irányítja az életünket! Én konkrétan szorongásban(szociális fóbiában szenvedek hosszú évek óta) Mindig harcoltam ellene, szedtem gyógyszert, volt h szembementem a félelmet kiváltó helyzettel de semmi nem múlt el. Mostanra teljesen belefáradtam ebbe a küzdelembe. Nagyon tud fájmn. Szívesen beszélgetnék hasonló helyzetű emberekkel hisz ezt csak az érti meg aki szintén átéli. Nem jó állandó félelemben élni,kimerítő de azt gondolom meg kell tanulni ezzel vhogy 1ütt élni. Szívesen meghallgatok bárkit ezzel kapcsolatban. Írjatok akár privátban is.

#rettegés #szorongás.szociális fóbia
2013. jún. 19. 00:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Üdv! Nekem is van vmi hasonló csak sokkal enyhébb,inkább csak félénkség..de az is elég zavaró mert tudom hogy mikor mit kellene tennem vagy mondanom de vhogyan mégsem úgy sikerül.De beszélhetünk róla ha gondolod:)
2013. jún. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia. Ez is gond tud lenni. egy ideig én is azt hittem h csupán félénk vok aztán kiderült h annál azért több:S Ha még tini vagy akkor kinőheted:) De szívesen beszélgetek róla ha téged ez zavar és bánt:S
2013. jún. 19. 00:44
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyetlen oka van: Hogy elhitetik veled.

Élheted úgy az életed, mint egy depressziós szorongó, aki mellékesen lehet hogy jó matekból, vagy élheted úgy, mint egy okos ember, aki néha fél kicsit meg rossz kedve van.


Akik el akarnak nyomni és irányítani, pl. szüleid vagy pszichiáter, azok a hibáidat fogják hangsúlyozni. Te pedig szépen arra építed a személyiséged, így felerősíted. Persze ezt nem mondják el, mert akkor szabad ember lennél, nem tudnának kihasználni.


A lényeg, hogy mindig lesz akinek az tűnik fel, hogy milyen hülyén viselkedsz, meg lesz, aki szerint eredeti vagy és jó a humorod. És te döntöd el, hogy másnap kit hívsz el valahova. Feltéve persze, hogy mind a kettőt észreveszed, mert ha évek óta csak azt hallottad, hogy miért vagy rossz, akkor kicsit jobban kell figyelni. De én még nem láttam olyan embert akit mindenki útál, meg olyat se akit mindenki szeret. Szal hajrá, rajtad múlik!

2013. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez igaz az ember dönthet de igazából ez a legnehezebb h magad legyőzd a saját gondolataidat,érzéseidet. De sajnos van h nem tudod irányítani és elmélyül ezért is betegség. (mert túlzott és irreális)
2013. jún. 19. 12:53
 5/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem tudod irányítani, nem arra van. Az érzés olyan mint a látás, azt se tudod irányítani, hogy mit látsz. Mégis ha valakinek nem tetszik pl. a lakása, vesz bele dekorációt, vagy újrafesti, vagy mittomén...


Ahelyett hogy megpróbálnál harcolni a saját érzéseiddel, inkább figyelj rá, és keresd meg az okát!


Az önmegerőszakolás helyett inkább keresd meg, hogy mi a jó tulajdonságod: pl. jó vagy matekban, jól tudsz táncolni, stb.. Menj olyan emberek közé, akik értékelik, és nem kell több szorongást legyőzni, mert nem lesz mitől szorongani.

2013. jún. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A pszichés betegségeket harccal, vagy gyógyszerrel legyőzni reménytelen vállalkozás. A tudattalanod az erősebb. Az egyetlen megoldás a szakszerű pszichoterápia.

Nézd meg a Youtube-on a "Lelki bajok, megoldások" sorozatot.

2013. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Elárulom neked h járok társaságba vannak nagyon jó barátaim nem is ezzel van a gond. Nagyon erős fizikai tünetei vannak ennek a problémának jön és kész nagyon zavaró. De léccives csak az kommentáljon aki ezeket átéli mert akinek nincs ilyen gondja annak úgyse lehet ezt elmagyarázni.
2013. jún. 19. 18:31
 8/14 anonim válasza:
Nekem nagyjából 6 éve van szociális fóbiám.
2013. jún. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hogy viseled?
2013. jún. 19. 21:54
 10/14 anonim ***** válasza:
ÉN mindig is csöndesebb, zárkózottabb gyerek voltam, de 16 évesen jobban előjött, egyre durvább lett aztán nem is vettem észre, hogy hogy elhatalmasodik felettem, 18évesen próbáltam öngyilkos lenni, de egy belső hang megállított, így csak vagdostam magam, aztán anorexiás lettem, mondván amiért ilyen sz.ar ember vagyok, nem ehetek, mert nem érdemlem meg, hogy a szüleim még etessenek is, aztán ez egy is elhatalmosodott rajtam, lefogytam drasztikusan, majdnem belehaltam, aztán valahogy kijöttem belőle, de már nem emlékszem arra, hogy hogyan, ezt sose mondtam el senkinek, szégyellem, de egyszer nagyon jó lenne már, családom szeret de egyszerűen ők ezt nem értik meg, nem is tudják elkápzelni, hogy milyen az amikor már csak a tudtattól hogy szerepelni vagy ismerkedni kell görcsöl az ember gyomra, hasmenése, hányingere van, vörösöik, veri a víz, izzad mint egy ló hiába van -40fok akár, remek az ideggeségtől, nem bír aludni, rágódik csak éjszakákon át, sír mert valahogy ki kell adni magából, és utána megint csak azon rágódik, hogy miért pont én, miért velem cseszett ki az élet, ezt az nem tudja megérteni,aki nincs benne, nem éli át, szóval én teljesen megértelek. Mindenki tudja, hogy nem itt kéne sírni, hanem tenni kellene ellene, de ez nem olyan könnyű, mint ahogy az emberek többsége gondolja. Szóval ha gondolod írjál nyugodtan, 21éves lány vagyok.
2013. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!