Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetnék lelkileg erősebb...

Hogy lehetnék lelkileg erősebb? Szinte mindenen elsírnám magam.

Figyelt kérdés
Folyton szinte minden apróságon, ha kicsit erősebben szólnak rám, már érzem, hogy jönnének a könnyeim. Szeretnék ezen változtatni, nagyon rossz, hogy ha pl. barátom picit erősebben szól valamiért, rögtön sírni kezdek (vagy szüleimnél is így van). 18 éves vagyok. Köszi.
2009. okt. 15. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ugyanez az én problémám is csak én 19 éves vagyok. szóval engem is érdekelnének a válaszok.
2009. okt. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

ez több mint valószínű, hogy egy gyerekkorodban ért sérelem/trauma miatt van. velem is ez volt a helyzet kb 15 éves koromig, de egyszer csak elmúlt. szerintem részben az akkori barátomnak köszönhetően, mert ő teljesen máshogy viselkedett velem, mint a környezetemben élők.

ne úgy állj hozzá akármilyen emberhez h ő most bántani akar téged v vmi hasonló

a problémádon sztem pszichológus v kineziológus segítségével tudsz segíteni.

2009. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én azt figyeltem meg magamon, hogy akkor vagyok különösen érzékeny mindenkire, ha túlhajtottam magam, keveset aludtam, akkor nagyon érzékeny vagyok és én is hamar elkezdek sírni. Ezt én pihenéssel szoktam elkerülni. Nem tudom hogy van e rendszeres hobbid kikapcsolódásod, de esetleg az is segíthet.
2009. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Énis így vagyok:( Ha valaki megsértődik rám, azon is bírok sírni:( nagyon nem jó, én megértelek...remélem sok választ kap ez a kérdésed, mert engem is érdekelne, hogy mi a megoldás a túlérzékenységre:)

18/L

2009. okt. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogadni mernék hogy mindannyiótokat akik így vannak vele,megaláztak,bántottak(akár testileg akár lelkileg)régebben,vagy valami vagy valaki nagy traumát okozott!Fontos lehetne hogy mik ezek a dolgok,ha kiírnátok magatokból könnyebb lenne.Egy sérült lélek nem csoda hogy ilyen érzékeny módon reagál,hiszen a psziché emlékszik a régi sérelmekre.Ezeket kellene orvosolni,amit legtöbbször csak pszichológus tehet meg.Én úgy "védekezem" ez ellen hogy őgy viselkedek ilyenkor mint egy szikla.Dacosan,büszkén,de csak azért hogy leplezzem ezt az érzékenységet,és nehogy elbőgjem magam.Ezt nem azért írtam le mert ez a megoldás,mert ez sem jó nekem így!Egyre jobban észreveszem hogy ez miatt nem tudom a legtöbb esetben kimutatni az érzelmeimet,tehát ti se essetek ebbe a hibába.
2009. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt a bajom sokáig.De mostmár ha vki "erősebben" szól vmiért akkor probálom nem lelkizni rajta ha lehet nemvezsem komolyan vagy csak ugy viszonyulok hozzá h ösem bántásbol mondja. Nekem a környzetemben élők segitettek sokat, őksem lelkiztek semmi iylesmit és énis megszoktam ezt
2010. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én sokszor a rossz szavakért a lesz*rom módszert szoktam alkalmazni, de ez is baromira nehéz, mert sokszor nem tudok vele nem foglalkozni, akármennyire is nem akarok a bántó dolgokkal foglalkozni. Máskor pedig azt szoktam mondogatni magamba, hogy csak azért sem sírok és erős leszek (ilyenkor mély lélegzetek véve)- ez gyakran bejön,de még így is előfordult,hogy nem bírtam ki,és elkezdem sírni. Az előző válaszolókkal egyetértve,szerintem is kis kori trauma állhat a háttérben,amin az ember nem tud tovább lépni.
2013. júl. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!