Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszélgetek önmagammal/önmagam...

Beszélgetek önmagammal/önmagamhoz. Lehet belőle baj? 15l

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú, ha van időd, olvasd el, nekem fontos lenne. Szóval. 15 éves lány vagyok. Szoktam magamban beszélni. Ezzel nincs is gond. A gond ott kezdődik hogy válaszolok is magamnak, hangosan, tanácsokat adok, de más személyként. Idáig azt hittem normális, de a napokban említést tettem képzeletbeli haveromról anyukámnak és szerinte ez nem túl jó. Én még most is úgy gondolom tök oké, de szeretném a véleményeteket kérni. Beszélgetek gyakorlatilag önmagammal, viszont magamhoz képzelem a másik személyt is. A kinézetét nem tudom, nem látom fizikailag. De beszélek vele. És ő válaszol is az én szám által. Igaza van anyukámnak? Vagy ahogy szerintem is ez normális/nem gond? Előre is köszönöm ha elolvastad és válaszolsz is:)

2013. júl. 5. 23:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a társasággal jól kijövök, van sok barátom, és amikor velük vagyok nem jön elő a "másik én" :) Nincsenek viselkedés zavaraim.
2013. júl. 5. 23:25
 2/10 anonim ***** válasza:

Néha ki kell kérni egy profi véleményét is :D

Szerintem a legtöbb ember csinál ilyet vagy hasonlót. Nem ennyire de néha én is beszélek saját magamhoz. Megbeszélem magammal a dolgokat. Szerintem nincs baj ha nem emberek előtt csinálod.

2013. júl. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Többé-kevésbé minden ember ezt csinálja, csak általában nem hangosan.
2013. júl. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na igen. Anyum is ezt mondta. Csak én hangosan beszélek-hangosan válaszolok. De köszönöm a válaszokat. :)
2013. júl. 5. 23:46
 5/10 anonim válasza:
33%
Skizofrénia kezdeti tünetei.
2013. júl. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet teljesen biztosan megállapítani.

Nem biztos, hogy probléma. Én is szoktam hangosan beszélni és válaszolni magamnak, sőt kérdéseket is felteszek magamnak. Én csak ritkán csinálom, amikor gyorsan kell megoldanom valami nehéz, nyomasztó problémát. Nekem segít gondolkodni.

Ha nálad is erről van szó, az teljesen normális.

Ha tudod, hogy mindkettő te vagy és nem látsz magad előtt senkit és hallod is, hogy a saját hangod válaszol, tehát mindennek tudatában vagy, akkor nem kóros.


Ha bármi egyéb tünetek is jelentkezne, akkor keress fel egy pszichiátert.

2013. júl. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. júl. 6. 08:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is szoktam magammal beszélni, és mindig csak egyedül. Főleg olyankor ha valami miatt rossz szakasza van az életemnek, akkor olyan mintha az "egyik" én lenne anyugodtabb megfontoltabb megoldás a dolgokra, a "másik" én meg a következményekre nem gondoló. Sokat gondolkoztam már ezen, és én Freud id-ego-superego elméletére vezetem vissza, a megfontoltabb én a társadalom elvárásait képviseli (superego) a lobbanékonyebb meg az ösztönös késztetést valami azonnali megoldásra (id). Szóval nálam ez afféle mérlegelés amit gondolom a legtöbben fejben csinálnak (általában én is), de amikor nagyon rossz helyzetekben vagyok, akkor egyedül hangosan szoktam.
2013. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utolsó, nálam is ez van:) Csak nálam a két én teljesen elkülönül két "emberré" bennem és mindkettő nevében én beszélek. De az alapfelállás ez:) köszönöm:))
2013. júl. 7. 12:40
 10/10 anonim válasza:
Szia! Tudom már 7 év eltelt mióta feltetted ezt a kérdést és nagy valószínűséggel már nem is fog erre senki se válaszolni. De azért megkérdezem így 7 év elteltével mi lett veled? Lett esetleg valami bajod ettől az egésztől? Válaszodat előre is nagyon szépen köszönöm!
2020. ápr. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!