Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kényszerbetegek ugye nem...

A kényszerbetegek ugye nem veszélyesek a környezetükre?

Figyelt kérdés

Aki ebben szenved tudja mi az és milyen tünetei vannak, konkrétan a rossz gondolatok, amik a beteg józan gondolkodásával elfogadhatatlanok, azokat sosem tenné meg a beteg csak a képzeleteiben vannak.

A barátnőm ebben szenved és nem meri elmondani a családjának, mert fél, hogy félni fognak tőle a családtagjai, pedig soha nem tenné meg azokat, amilyen képek bevillannak az agyába. Abszolut elfogadhatatlanok ezek a gondolatok számára és attól fél, hogy a családja nem meri egyedül hagyni otthon, mert ártani fog a gyermekeknek vagy önmagának, pedig nem így van.

Én is utána olvastam, de nem találtam olyan cikket, amiben az lett volna, hogy ezeket vagy hasonló tényleg elkövetné a beteg, csak az aki skizofréniás.


2013. júl. 11. 13:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
24%
Beszéld rá a barátnődet, hogy legalább az illetékes ( gyerek, házi) orvosának beszéljen a félelmeiről, tüneteiről. Fiatalon, és nem idült betegen, gyorsabban és könnyebben meggyógyítható a beteg. Előbb, utóbb mindenképpen kiderül a betegség, mivel így nem vállalhat bizonyos munkákat se. És ha időnként nézel krimiket, azokban a legszörnyűbb cselekedeteket valamilyen szinten kényszerbetegek hajtják végre.
2013. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
A kérdés nem az volt, hogy menjen orvoshoz vagy ne! Igaz, azt nem tudtuk meg, hogy pszichológusnál vagy pszichiáternél járt-e már a problémájával? De ne a filmekből, krimikből indulj ki kedves 1-es!
2013. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen volt már orvosnál, vagyis járnia kell, de azt nem kérdeztem tőle mit mondott erre a doki lehet ezt nekem nem is mondaná meg egyenlőre. Már gyermeke is van azért is volt ez a kérdés számára is fontos.
2013. júl. 11. 14:49
 4/23 anonim válasza:
100%

Szia! Én is ugyanebben szenvedek 3 hónapja.20 éves vagyok és az a baj anya nem hiszi el és azt mondja tereljem el a gondolataim... Nagyon félek egyszer valami őrültséget csinálok. Persze erősítem magam,hogy ilyet nem tennék,mert szeretek másokat,nem akarok fájdalmat okozni. Ezek a gondolatok megkeserítik az életem,bár járok pszichológushoz,de nem nagyon használ...Ha erős és tudatában van annak,hogy mit csinál nem fog senkit bántani. Megtenni én se merném,de ezek a gondolatok a gondolkodót ölik meg...Olvastam gyógyszeres kezelés és terápia egyszeres alkalmazása sokat segít.

Itt olvashatsz róla:

[link]

2013. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
28%

"De ne a filmekből, krimikből indulj ki kedves 1-es!"


Kedves kettes! Szerencsére nincsen közvetlen ismerősöm, akinek kényszerbetegsége lenne, de ha jól tudom, az egyszerű arcrángástól kezdve bármilyen kényszeres cselekedet beletartozik a kérdésbe. És ahogy látod, a kérdező megírta, hogy a barátnője is fél, hogy esetleg a gyerekbe tesz valami rosszat

2013. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

"Ha erős és tudatában van annak,hogy mit csinál nem fog senkit bántani."


Igen. Ha erős, és tudatában van annak, hogy mit csinál...no, és ha nem erős, és nincs mindíg tudatában? Vagy ha nem szedi a gyógyszereit, amit minden második kérdező leír magáról, mert nem érzi egyből jól magát tőle? Akkor mi van?

2013. júl. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Kedves ötös!


Ha Te nem szenvedsz ilyen problémákkal és a közvetlen ismerőseid között sincs ilyen beteg (ami persze egyáltalán nem biztos, mert nagyon sokan nem mernek erről beszélni, pont az ilyen primitív hozzáállású emberek miatt). Mit okoskodsz itt!? Inkább olvasnál utána(már ha ennyire érdekel a téma), mielőtt beleütöd az orrod olyan dogba amiről fingod sincs!

2013. júl. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem is vannak ilyen kényszeres gondolatok, amiket nem tennék meg. Pl.: szeretteimet megölném és hasonlóak, viszont soha nem tettem még semmi agresszív cselekedetet. Megtanultam őket valamilyen szinten kordában tartani. Ahogy jönnek úgy mennek. Nem kell aggódnod, aki alapjába véve nem agresszív, az nem is lesz soha az és nem fog senkit sem bántani.


Az pedig hogy elmesélje-e a szülőknek... hát nem tudom. Ha nem muszáj, akkor nem baj, ha nem tudnak róla.

2013. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
"Kedves" első! Ha nem tudnád, ez olyan dolog, hogy bevillannak képek az ember fejébe, és elkezd szorongani, hogy mi van, ha egyszer elborul az agya és tényleg megteszi. Persze nem borul el sosem az agya, de baromira fél tőle. Ha rákeresel mindenhol le van írva hogy sosem teszik meg ezek az emberek. Szerinted ha egy ilyen eset is lenne, akkor ezt le lehetne írni? Meg hagynák a pszichológusok a közveszélyes embereket az utcán sétálgatni? Szóval ajánlom neked, hogy 1 gondolkozz, 2 ne szólj bele olyanba, amibe fogalmad sincs, 3 ha mindenképpen bele akarsz szólni akkor legalább nézz utána!
2013. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ja és: "de ha jól tudom, az egyszerű arcrángástól kezdve bármilyen kényszeres cselekedet beletartozik a kérdésbe"

Remélem leesett, hogy rosszul gondolod.

2013. júl. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!