Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még remény, hogy kijövök...

Van még remény, hogy kijövök a depresszióból?

Figyelt kérdés

Szia kedves mindenki. 30éves, 2.diplomás (jogász, még a pecsét sem száradt meg rajta) nő vagyok, 2 gyermekkel, férjjel, szép családi élettel. Hánytatott gyermekkorom volt, és valahogy úgy érzem, most csúszott meg az idegrendszerem. Folyamatosan depressziós vagyok, türelmetlen, nem tudok hátat fordítani senkinek, akik miatt most itt tartok. A vizsgák is kikészítettek tény, de szerintem ha most bekerülnék a pszichiátriára, garantáltan a semmiért csináltam meg az egyetemet, a pszichológia tesztnél később, ha kellene bárhol csinálnom, biztosan buknék.

Már fél éve járok terápiára, nem segít. Nem tudom, mit kellene tennem, hogy újra rendes életet éljek. Imádom a családomat és a gyerekeimet, a férjemmel jó házasságban élünk, nem szeretném ezt elrontani. Volt valaki ilyen helyzetben? Van kiút? Köszönöm, ha legalább elolvassátok.


2013. júl. 19. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Gondolom hányattatott volt a gyerekkorod. :)

(Nem hánytattak meg.)

Az a helyzet, hogy nem lehet a leírtakból sokat megtudni, így írni sem lehet rá nagyon semmit.

Lehet tudni, hogy miben nyilvánul meg a depresszió, ki látja kárát, milyen szituációk váltják ki?

Mi a célod? Jogászként gyorsan elhelyezkedni? Nem inkább magad és családod miatt szeretnél kijönni ebből a csapdából?

2013. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ó, elírtam:) nem látja kárát a család, magamban tartom, de a férjemnek elmondtam. Támogat mindenben, az az igazság, hogy nem biztos, hogy egyáltalán jogászként akarok érvényesülni, a doktori iskolán nem is gondolkodtam, szóval a milliomodik mezei jogász vagyok, ha most elmegyek aktákat tologatni, közel ennyit keresek majd, mint most, ...

Igazából az jutott az eszembe, hogy ha teszem azt, bevonulok pár napra a kórházba önként, akkor az segíteni fog? Lesz nyoma? Ha ráncba sikerül magam szedni és belevágni a doktori sulinak, de pl az ügyészi pályát választom, (nem valószínű, csak egy pl) akkor nyilván utána néznek... Ezzel pedig oda a nem létező karrierem......!?

2013. júl. 19. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Messze elkerülném a kórházat. Oda nem ilyen kaliberű emberek kerülnek be, esetleg ha hasonló, akkor öngyilkos volt és most úgy gyógyszerezik, hogy nem tud magáról. Mindenféle ember mindenféle gonddal. Súlyosabb lenne a bajod, mire kijönnél. Ez az én véleményem. Az ember sokkal többre képes, mint ahogy az gondolja magáról. Sokkal mélyebb gödrökből ki tud mászni, mint ahogy azt gondolja a gödörben ülve. Sokkal többet el tud viselni, mint ahogy azt gondolja, mert muszáj és mert így van összerakva. :)
2013. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Csak most nagyon kilátástalannak látom a helyzetet :)
2013. júl. 19. 12:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem véletlen ez a sok lelki beteg ember. Igen, most elég zavarosnak tűnhet minden. Ezen nem tehetünk mást, mint túltesszük magunkat. Elfogadjuk, hogy ilyen is van. Az ember egyébként nem fejlődne semmit, ha folyton olajozott élete lenne. Ezekből tanulunk, nincs mese.
2013. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló kórban hasonló problémákkal küzdök, de én pasi vagyok. Próbálok optimista és pozitív lenni, próbálok jót látni az emberekben, de nagyon nehéz. Próbálj meg arra támaszkodni, amid van és amit elértél és a jót látni bennük. Tudom, ne egyszerű egy ilyen helyzet, de nézd a jó oldalát, neked van egy szerető családod, akik mögötted állnak, nekem még az sincs.
2013. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!