Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az a gyanúm, hogy autista...

Ha az a gyanúm, hogy autista vagyok (és elég sok balhém van egyébként a munkahelyen mindenkivel, lehet emiatt) akkor érdemes kérnem hivatalos diagnózist, és bemutatni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Szerintetek akkor toleránsabban állnának hozzám? Vannak bizonyos speciális igényeim, ezek olyan dolgok, amik másokat is zavarnak, de én úgy érzem, hosszú távon kikészülök, ha nem "kivételeznek" velem. Ilyen pl. hogy nem bírom, ha járkálnak mögöttem az irodában, vagy ha megállnak mögötte, ha hozzámérnek, ugrok, azt se szeretem, ha poénkodnak velem. A legjobb az lenne, ha egész nap hozzám se szólnának, csak ha valamiért tényleg kell, pl. munkaügyben. Nem bírom az erős fényt, ha lenne papírom, akkor hivatkozhatnék arra, hogy azért ülök máshová.

Olyan a munkahelyem, hogy ha pl. egyszerre telefonálunk valakivel, akkor én a saját partneremet már nem értem meg. De másoknak ez úgy látom, nem okoz nehézséget. És még sok példa van a különbségekre. Szerintetek érdemes kérni diagnózist és bemutatni? Vagy leírnám magamat?

A munkahelyem multi, és a külvilág felé igyekszik toleráns, befogadó munkahelynek mutatni magát, de amíg nincs rajtam valamilyen cimke, addig csak egy balhés, összeférhetetlen alak vagyok, akit a jelenlegi jogszabályoknak hála már csak ezért is kirakhatnak.


2013. aug. 11. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem autizmus.
2013. aug. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát te már csak tudod.
2013. aug. 11. 21:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod, de lehet, hogy az lesz a vége, hogy kijelentik, hogy ez a munkahely nem neked való.
2013. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!