Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem hagyják a teljesen...

Miért nem hagyják a teljesen reménytelen embereket öngyilkosnak lenni? Miért ilyen kegyetlen a társadalom, ahol nem engedik meghalni azt, aki szenved?

Figyelt kérdés

Még ha engedélyeznék is az eutanáziát, akkor is csak az öregekre és a halálos betegekre vonatkozna. Gyűlölöm az egész életet, ezt az egész rohadt kort, mert még régebben megadatott volna, hogy valaki lelő vagy felakaszt, de itt egyszerűen nem tudom megöletni magam. Megölni magam gyenge vagyok, valami visszatart. Próbálkoztam már alkohollal, de az sem segített leküzdeni a gátlást.


Többször voltam már pszichiátrián is, de ott is csak gyógyszerekkel tömik az embert és egy gazdag, doktori diplomás ember osztja az észt, akinek egyáltalán nincs fogalma róla, hogy milyen pokoli kínokat élnek át egyes emberek. Nem is lehet róla fogalma. Amikor próbálja játszani az empatikust, az még rosszabb mert nagyon művi az egész. Meg különben is egy érzelemk *rva az összes. Az összes páciens csak statisztika nekik, megmondhatnák teljesen őszintén, hogy: Ne legyél öngyilkos mert rossz fényt vet a praxisomra.


Kísérleti nyúl meg többé nem akarok lenni. Főleg úgy, hogy tele van a hely tényleg beteg emberekkel, akiknek fogalmuk sincs róla, hogy hol vannak és mit csinálnak. Meg vannak olyan emberek még, akik amúgy teljesen normális életet élnek, csak van nekik valami betegségük. De anélkül, vagy ha abból kigyógyultak, visszatérhetnek a normális életükbe.


Nekem ilyen lehetőségem nincs. Nekem vége az életemnek én csak szenvedek és még előreláthatólag nagyon hosszú ideig fogok szenvedni de jobb biztosan nem lesz.


Legszívesebben élve elégetném és sóval behinteném az összes demokrata és liberális álszent politikust akik teli pofából üvöltik a szabadságot és a jogaidat, miközben a legalapvetőbb dologhoz, a halálhoz nincsen jogod.


Hazudoznak összevissza az egész mocskos társadalom nagy ívben tesz mindenki másra, mindenki csak saját magával törődik meg maximum a családjával meg azokból akikből haszna származik. Meghalni is ezért nem hagyják az embert, mert pénz áll benne. Ma már munkát sem tudnak adni nekik mindegyiknek de azért életben tartják őket élő inkubátorként és passzív bérrabszolgaként hátha egyszer valamire még jó lesz a rendszernek vagy a hatalomnak. Mint egy eldobható eszköz, ami majd jó lesz valamire. Nem kért az ember sem állampolgárságot sem azt, hogy megszülessen, de mindkettőbe belekényszerült, az állam meg beoltatta gyerekkorban, fizette az állami iskolát meg a családi pótlékot a szülőknek most viszont tartja a markát és kéri a jussát.



2013. aug. 12. 20:26
1 2
 1/15 Bárzsing ***** válasza:
100%
Tudod, miért nem tudod megölni magad? Nem gyávaságból. Hanem mert mélyen, tudat alatt még reménykedsz, hogy lehet értelme az életednek.
2013. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban meg akarsz halni, megtalálod a módját (kivéve ha teljesen magatehetetlen állapotban vagy). Tudsz úgy öngyilkos lenni, hogy senki nem tud tenni ellene.
2013. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem hagyják??? elég sokaknak sikerül.... Aki igazán akarja annak sikerül is.
2013. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
A kérdező nem akar öngyilkos lenni, mert be van sz@rva a legkisebb megsérüléstől is, de élve elégetné az egész álszent demokrata, liberális, stb t, szóval a másikat. Különben hogyan szeretnéd a dolgot, hogy neked is tetszen? Bemégy egy szép boltba, és kéred a halálod kellékeit, majd halk fanfárzene kísérettel szűzek társaságába elvonulsz haldokolni egy különterembe, ahol vakargatnák a heréid.
2013. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ebbe az egyháznak is van beleszólása, irtó nagy botrány lenne ha egyszerűen hagynák az embert meghalni. Mármint úgy értem, ha törvényileg leszabályoznák. Ezért is ilyen súlyos kérdés az eutanázia.
2013. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kívülről nézve minden öngyilkosság értelmetlennek tűnik. Így is sokan lesznek öngyilkosok, és a túlélőket sem ítélik már halálra. Sokszor azért próbálják meg, mert fel akarják hívni magukra a figyelmet. Nosza, öljük meg őket ezért?
2013. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azért, mert mindenki fontos valakinek. És mert az is bűnt követ el, aki meg tudna menteni egy öngyilkosjelöltet, de nem teszi! Az életre termettünk, nem arra, hogy eldobjuk magunktól! Mellesleg a halálhoz való jog nem szerepel az alapvető emberi jogok között, az élethez való jog viszont elsődleges.

Biztosan van okod rá, hogy ilyen rosszul érzed magad. Keress egy VALÓBAN jó szakembert! Olyat, aki nem csak gyógyszerekkel töm. Mert ilyenek is vannak.

2013. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ez egy tabu szerű dolog, arról hogy ha megölsz valakit akkor istenként szerepelsz mivel rendekezel arról az eggyetlen dologról amije minden élő embernek van. az életéről és ha bárki a saját kezébe venné a másik sorsát és szabadon rendelkezne vele elszabadulna a pokol nem lenne megállás mindent szabadna.

bárkit bármikor megölni megkínozni vagy bármit mivel nem lenne nagy határ aközt hogy valakit kineveznek "kis Istennek" és megölheti a halálra vágyókat és a gyilkos szadistáktól.

mivel ha egyvalakit felruházhatna a társadalom ilyen joggal miért nem rendelkezhetne minden emberi élet felett?

és ez egy lavinát indítana amit jó csírájában elfojtani mivel aki ragaszkodik az életéhez, vagy netalántán tiszteli azt és mindennél előrébbvalónak tartja azokat zavarhatná ennek az esély hogy ez is kialakulhat.

a hóhérok pedig nem ebbe a kategóriába tartoznak mivel azok egy feladatot végeznek el amivel egy a társadalom számára káros elemet tüntetnek el.

ja a többi dologgal meg nagyjából egyetértek amit írtál

2013. aug. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szerinted a magamfajták nem károsak a társadalomra? Miért gondolod, hogy nem? Azért, mert nem tűnik fel, hogy az adóforintjaid mire mennek?


Kértem, hogy a vallást hagyjátok ki belőle. A poklotok akkor fog elszabadulni, ha a hozzám hasonlók besokallnak és iskolai lövöldözők vagy hasonló destruktív elemek lesznek belőlük, mert már nem bírják elviselni a létet. Amit meg lehetett volna szüntetni egyszerűen.


Az élet szentségével takarózva fogjátok a világra szabadítani azokat az embereket, akik nem akarnak élni. És bosszút állnak, amiért életre kényszerítettétek őket.


Nem kérték, hogy megszülessenek, nem akartak megszületni, meghalni akarnak, de ti még ezt is megtagadjátok tőlük. Haragjuk lesújt rátok!

2013. aug. 15. 05:58
 10/15 anonim ***** válasza:

Erre csak azt tudom mondani, hogy aki igazán meg akar halni, az meg is fog.

Egyébként meg nehogy azt hidd, hogy egyedül vagy a problémáddal. Más ember is igencsak küzd megélhetési gondokkal stb. Én is majd agyfrászt szoktam kapni, amikor a bérpapírom nézem és 70-90 ezer forintos levonást látok havonta, amit csak úgy bezsebelt az állam az én munkámért. Undorító, hogy nem merek táppénzre menni ha beteg vagyok, mert nem tudnám befizetni a számlákat - vagy éhen halnék.

Mindenkinek meg van a maga problémája. Hidd el, oka van annak hogy a legtöbb ember magával és a családjával törődik, hiszen mire lenne még kapacitása.....

2013. aug. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!