Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van két visszatérő álmom, az...

Hashtag kérdése:

Van két visszatérő álmom, az egyik jó, a másik pedig rossz. Jelentenek valamit, vagy mi okozhatja ezeket az álmokat? Sajnos nem igazán tudok kihez fordulni és nagyon érdekelne hogy mások mit gondolnak róla.15/L Bővebben lent. (Bocsi a kisregényért)

Figyelt kérdés

Kezdjük a jóval: van hogy heti 3-4 alkalommal ezt álmodom. Egy havas tisztáson kelek föl, egy fenyőerdő mellett, a távolban pedig havas hegycsúcsokat látok. Iszonyatosan fúj a szél, de valamiért csak egészen picit fázom. Egy ideig nem kelek fel, csak az erdőbe bámulok, aztán farkas vonyítást hallok, aztán pedig egyre több ütemes "dobogást". Úgy érzem, hogy mennem kell, mire fölkelek és ekkor tudatosul bennem, hogy nem ember, hanem farkas vagyok. Aztán bevetem magam az erdőbe és fogalmam sincs, hogy merre megyek, csak érzem, hogy mennem kell és hogy jó felé megyek. Rohanok és konkrétan érzem az erdőt: a gyanta illatot, a hideg havat magam alatt, a szelet és valami más furcsa, de kellemes szagot. Magam mellett egyre több szürkés és barnás árnyat veszek észre, amik egyre közelebb jönnek. Egyre többen vagyunk és egyszer csak azon kapom magam, hogy még vagy tíz másik farkassal együtt futok és nekik van az a megnyugtató szaguk. A végén már olyan közel vagyunk egymáshoz, hogy összesúrlódik a vállunk, meg bökdössük és óvatosan lökdössük egymást. És konkrétan ennyi az álom, hogy futunk, rohanunk az erdőben és a helyszín mindig ugyan az. A fenyőerdő, 30 centis hó, és van három nagyobb szikla, amin át kell ugarunk és még egy befagyott kis patakszerűségen is átmegyünk. Aztán lassítani kezdünk és érzem hogy mindjárt ott vagyunk, fogalmam sincs hogy hol, de tudom hogy ott kell lennünk. A probléma az, hogy hirtelen fölébredek, még mielőtt megtudnám hova is megyünk. Van hogy ébredés után vagy egy fél óráig csak fekszek és pislogok, mire rendesen magamhoz térek és felfogom, hogy a szobámban vagyok... Annyira valódinak tűnik, hogy képes vagyok felidézni az illatokat, az útvonalat, sőt még a mellettem futó másik két farkas külsejét is és néha ráz a hideg, érzem a jeges szélfuvallatokat, pedig a szobában hőség van!!!! És mikor tudatosul bennem hogy itthon vagyok, akkor úgy érzem mintha megfosztottak volna valamitől és már alig várom, hogy megint ezt álmodjam! Ez normális?

A másik álom pedig hogy a húgommal (14) keresünk valamit egy kis fás liget szerűségben, de ébredés után soha nem emlékszem rá hogy mit. Sétálunk egy tó mellett, ahol van egy sziget, közel a parthoz. A húgomnak az az ötlete hogy nézzünk szét ott is, mire én beleegyezek, pedig a pici szigeten konkrétan csak egy odva fűzfa szerűség van és ketten is épphogy elférünk rajta. A partról átugrunk egy nagyobbacska sziklára, onnan pedig a kis szigetecskére. Átnézzük a fát, ahol természetesen semmi sincs. Aztán vissza akarunk menni. A húgom megy előre. Átugrik a sziklára, onnan a partra, minden simán megy. Bennem pedig megjelenik valami félelem érzet, de nem tudom miért. Átugrok a sziklára, ott pedig ácsorgok egy darabig, mert tudom hogy mi fog történni. Tudom, hogy most majd megpróbálok átugrani a partra, és mikor már majdnem leérkeznék és megnyugodnék, valami megfogja a bokám és leránt a mélybe. És ez most hülyén fog hangzani, de pontosan tudom hogy mi fog lerántani: egy sellő. De nem olyan mint a kishableány, hanem ilyen ronda, "zombiképű" sellő, nagy karmokkal és hatalmas hajzuhataggal. Tudom, hogy ez fog történni, de én mégis megpróbálok átugrani a partra. Tényleg majdnem sikerül és már meg is nyugodtam, amikor BUMM! Érzem a nyálkás, hideg kezet a bokámra fonódni, ami erőteljesen leránt a hideg vízbe. Bepánikolok, veszek egy nagy levegőt és egyből lehunyom a szemem és szorosan összezárom. Érzem, ahogy egyre lentebb húz iszonyatosan gyorsan, majd elenged én pedig süllyedek egy picit, a sellő pedig érzem hogy ott van előttem. Nem merem kinyitni a szemem, de a sziluettjét még így is simán ki tudom venni. A hosszú haja körülötte lebeg a zöldes vízben, a szeme olyan mintha olyan hályog lenne rajta, mint a vak embereknek, a bőre ilyen halvány mocsár-zöld, és hegyes fogai vannak, amik mintha rothadnának. Az arcunk egy magasságba kerül, és érzem hogy centiméterekre van tőlem a rusnya feje, mikor egyszer csak konkrétan rám ordít. Olyan mint azok a hülye ijesztgetős linkek, amikor megnyitod és egy új lapon felbukkan valami zombi szerűség és a hangszóróból elkezd bömbölni az a vérfagyasztó ordítás. Na pontosan olyan érzés és a hangja is olyan. És abban a pillanatban felkelek, iszonyatosan melegem van és a szívem pedig eszeveszettül ver. Hiába tudom hogy csak egy álom, ébredés után komolyan a sírás kerülget! És mindig ez van, hogy a húgom simán átjut oda-vissza és ott vár rám a parton, bennem pedig ott van a szorongás, aztán megpróbálok átugrani és egyből érzem a kezet a bokámon... Barátnőmnek elmeséltem, ő pedig azt mondta, hogy lehet a húgommal való kapcsolatom miatt van ez, amit kétlek. Jól kijövünk egymással, ha össze is veszünk, tíz perc múlva szent a béke. Lehet ahhoz valami köze, hogy úgy érzem hogy a szüleink őt jobban szeretik? Amúgy is vékonyabb nálam, meg a suliban is jobban teljesít. Több barátja van mint nekem és gyakrabban is jár el itthonról, amit nekem anyám mindig szóvá tesz, hogy nekem is gyakrabban kéne kimozdulnom itthonról. Szerintetek?



2013. aug. 23. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Az ember (különösen, ha nőnemű és tinikorú) hajlamos különösebb jelentőséget tulajdonítani az álmainak. Pedig felesleges. Az álmok a múltban átélt-hallott-látott-elképzelt történések egyvelege, és semmiféle jelentéssel nem bírnak. Apró, jelentéktelennek tűnő momentumok nyomot hagynak bennünk. Mint írtad, az ijesztő klipek, vagy egy régi mese, vagy egy elképzelt alak, amiket látszólag elfelejtünk ugyan, de álmainkban visszatérnek. Szóval nyugi, nincs semmi jelentőségük, s hamarosan kinövöd majd ezt is.
2013. aug. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nagyon élénk álmaid vannak, telis-tele szimbólumokkal.

Az előző hozzászoló nyilván pszichológia szakon végzett, hogy ennyire ért az álmokhoz -.- , a lényeg az hogy az álmoknak (és különösen a visszatérőknek) mindig van köze az álmodó életéhez, vagy a személyiségéhez. Az igaz hogy a tinilányok gyakran félreértik ezeket az "üzeneteket", de ha megtanulod rendesen megfejteni az álmaidat, akkor nagyon sokat segíthetnek neked!

Az álomfejtés tudományosan bizonyított módszer Sigmund Freud 1900 óta használja, a mai modern orvostudományban is fontost szerepet kap ha egy páciensnek visszatérő álmai vannak, mert egyéni terápiában egy klinikai szakpszichológus biztosan segítene megfejteni azok értelmét. De ez inkább az előző hozzászólónak szólt.

2013. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olvastam róla, hogy a visszatérő álmok nagyobb jelentőséggel is bírhatnak, de sajna a neten nem nagyon találok komolyabb segítséget, ezért írtam ide, hátha látja valaki, aki tud valamit ezekről. Csak azért idegesít a dolog, mert nem pár hónapja, hanem már két éve álmodok ezekkel. Először elsős koromban álmodtam a farkasosat úgy egy évig, aztán abba maradt, és két éve megint előjött, miután a húgommal álmodtam. Köszönöm a válaszokat! :)
2013. aug. 24. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Van pár ötletem:


1. ha még nem írsz naplót, akkor kezdd el. Nem Bridget Jones-szinten, mert nem a káérmilyen fantáziád és leíró-képességed van. A naplóírás olyan, mint egyfajta meditáció. Írd ki magadból ezeket az álmokat, és egy idő után magad is rájöhetsz, hogy mit üzennek az álmok.


2. Rajzolni vagy festeni szeretsz-e? Tudsz-e? ha igen, akkor ezt is lehet.


3. Ha nagyon zavarnak az álmok, és nagyfokú szorongás gyötör nappal (akár az álmok, akár más miatt), akkor javaslom, hogy keresd meg a háziorvost, kérj egy beutalót és apuval vagy anyuval menjetek el egy gyermek- és ifjúsági pszichiátriai rendelésre. Ott majd elbeszélgetnek veled és megfejtik az álmaid és a szorongásaid miértjét.


Lehet, hogy a tesód vékonybab, és jobban teljesít a suliban, és extrovertáltabb, mint te, de én látatlanul is biztos vagyok benne, hogy kettőtük közül te vagy a tehetséges, ő csak a szorgalmas. Ha pedig introvertált (befelé forduló) alkat vagy, akkor nem csoda, ha otthon szeretsz ülni, és az sem, ha nincsenek százával barátaid. Na ezért is volna jó az a doki...a nagyon tehetséges emberek (kivált a nők) az iskolában elveszhetnek, kicsi lány. Az iskola csak azt a teljesítményt díjazza, amit maga megszab.

2013. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es voltam: bocs az elütésekért, most már nagyon fáradt vagyok.
2013. aug. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4: A napló egy szuper ötlet, úgyhogy biztosan el fogom kezdeni!!!! Rajzolok és igazad van, elég jól, bár inkább ilyen kitalált alakokat, lényeket hasonló technikával, mint a disney meséket szokták. Inkább írok. Rengeteg novellám van és már komplett regénynek is nekifogtam. Sajnos tényleg beforduló típus vagyok, és már gondoltam pszichiáterre, aki tudna segíteni és ezt jeleztem is anyám felé, aki ezt teljesen fölöslegesnek tartja, mert szerinte ez a viselkedés a korommal jár és majd kinövöm... Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!!! Hihetetlenül jól esett amit írtál a suliról és a teljesítménnyel kapcsolatban és próbálok így gondolni rá. Kár, hogy a szüleim nem képesek így látni a dolgokat, ahogy te. KÖSZÖNÖM!!! :) (persze ment a pozitív szavazat)
2013. aug. 27. 20:11
 7/9 anonim válasza:

Szia ! Remélem még foglalkozol ezzel a témával mert szerintem az álmaink hasonlóak, ugyanis velem ez történt :


A szobámban vagyok és beszélgetek a hugommal majd hatalmas lábveréseket hallok közeledni. egy fekete alak az el akar kapni mindig elkapott ( többször is álmondtam ) de már a végén betelt a pohár. jött ide felém ekkor ráugrottam és addig vertem a láthatatlan arcát amíg felnemébredtem. azóta nem álmodok róla :) Ha pedig visszajön véresre verem majd minden porcikáját. Próbáld ki te is győzd le a sellőt !Mikor én legyőztem a "kaszást" úgy éreztem valamin keresztül mentem valami nagyobb dolgon mert szembeszálltam valamivel. ( gondolom való életemhez kapcsolódik )


Még 1 tanács ha oldalt fekve alszol azt hagyd abba mert akkor álmodik az ember legtöbbet velem is ez volt vagy legalábbis azokra fogsz emlékezni, és ne hagyd hogy alvás közben valami csiklandozzon vagy fájjon mert annak nyoma lesz az elmédben vagyis az álmodban. Ezek mellett estére sok forrót se kell inni, inkább hideget... ezt is tapasztaltam és ne legyen nagyon meleget alvás közben egyrészt azért ébredsz fel felhevült testel mert ha pucéér vagy takarónélkül bizti nem lesz meleged mikor felébredsz a hasonló álmaidból

2013. szept. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az előző hozzászoló nyilván pszichológia szakon végzett, hogy ennyire ért az álmokhoz"

Nem, nem ott végeztem. Négy félév után otthagytam az orvosit, ahol akkor még bevallottan semmit sem tudtak az emberi elme működéséről. Mára annyiban változott a helyzet, hogy nem vallják be ugyanezt. (Tudom ezt a lányomtól, aki szintán pályát módosított.)

Freud bácsra kár hivatkozni, mert noha az álomfejtés terén valóban tett lépéseket, az állításait azóta sem bizonyította senki.

2013. szept. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#5: köszönöm a válaszod, ezer százalék, hogy kipróbálom, mert ha neked segített, akkor nekem is segíthet! :) Nagyon köszönöm!!!
2013. szept. 18. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!