Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet legyőzni az arachno...

Hogy lehet legyőzni az arachnofobiát (pókiszony)?

Figyelt kérdés
Ha csak rá gondolok, már ráz a hideg, nem is kell ahhoz látnom egyet. De minden csúszó-mászótól, rovartól undorodom.
2008. júl. 1. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Általában úgy szokták kezelni, hogy szembesítik az alanyt a félelme tárgyával. Esetünkben a pókokkal. Létezik egy úgynevezett deszenzitizációs kezelés ami lépésről-lépésre viszi közelebb a fóbiás személyt a félelme tárgyához.


Ha van valaki a közeledben, aki hajlandó segíteni, és aki nem fél a pókoktól, sőt esetleg még talán ismeri is a pókokat, akkor ő tud ezzel a szembesítéses módszerrel rajtad segíteni. Egyedül nem szabad belevágnod, mert csak még jobban elmélyítheti a félelmeidet. Amit még tudnék ajánlani, hogy nézz 1-2 filmet, olvass pár könyvet ami a rovarokról pókokról, férgekről szól. Ha rendesen odafigyelsz, és nem azon gondolkozol hogy "uhheej" akkor láthatod, hogy milyen csodás dolgokra képesek. Ez egy lépés az ilyen állatok tisztelete, elviselése, és szeretete felé.

2008. júl. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
hat nem tudom...nalam ez nem segit...6 eves koromban egy nagy pok vegigmaszott az arcomon, arra ebredtem...azzota nem tudok letezni ha pokot latok...
2008. júl. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én féltem a pókoktól, az egészen piciktől is. Kb másfél éve betévedtem egy állatkereskedésbe, és a gyíkok vitrinét kezdtem el közelről nézni, majd szépen haladtam sorba, majd az egyik vitrinhez érve láttam hogy egy hatalmas pók az üvegre tapadva mered elém és a fejem kb 20 cm-re volt tőle. Azóta örömmel csapom le a nagyobb pókokat is.


Ezt ki NE próbáld, csak velem ez történt. Azt tudom tanácsolni, hogy ülj le, lazíts egy kicsit, csukd be a szemed és gondolkozz el azon hogy miért félsz a pókoktól? Félsz hogy megcsíp? Félsz a sok lábától? A sok szempártól? A színétől? A mozgásától?

Gondolkozz el azon, hogy ő is egy lény, ugyanúgy fél tőled, mint te tőle, hiszen te százszorta nagyobb vagy mint ő és veszélyt jelentesz rá. Készítsd fel magad lelkileg.


Esetleg kipróbálhatod azt is, hogy miután felkészültél lelkileg, megkéred egy barátod, hogy fogjon el egy kisebb pókot neked egy jól lezárt befőttes üvegbe és rakja le az üveget az asztalodra, és maradjon a szobában. Te majd szépen odamész, és üvegen keresztül vizsgálgatod majd a pókot, megnézed, hozzáérsz az üveghez ott ahol a pók van belülről. Szoktasd magad a gondolathoz, de járjon az a fejedben, hogy te vagy az erősebb, hiszen... csak rálépsz vagy leütöd az öklöddel és volt pók, nincs pók...

2008. aug. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

én is félek a pókoktól de inkább nem próbálom legyőzni :D

csak nem találkozom velük

amúgy szerintem úgy le lehet győzni hogyha nagyon ideges vagy és legszívesebben megölnél vmit akkor menj oda egyhez

nekem a sötétben bevállt ;D

ha ideges vagyok nem félek semmitől ;D

2009. júl. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én is így vagyok :D


de az a fura,hogy az ilyen kis pici,ártatlan állatoktól félek,mint a kis aranyhalak,meg a pókok


és ezzel szemben pl a gyíkokat,kígyókat szeretem :D


de m1...


én úgy próbálom legyőzni,hogy ha látok egy ilyen tényleg nagyon picike pókot,a kezembe veszem és ahogy a kis picurka pókocska mászkál a kezemen,észreveszem,milyen kis aranyos hogy olyan kis picike és olyan kis pici lábacskái vannak...:D


nekem ez segített :)


már a kezembe merek venni egy olyan nem is kicsi de nem is nagy pókot :P


13l

2011. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nkem születésem óta pókiszonyom van rettenetesen félek egy póktól multkor láttam egy közepes méretűt és elkezdtem sírni... uhh egyszerűen a kinézetük is undorító csúnya xdd de én nem próbálom legyőzni néztem már ilyeneket h hogy lehet de nem tetszenek ahogy így olvasgattam...
2014. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!