Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elég komoly depresszióval és...

Elég komoly depresszióval és pánikrohamokkal küzdök, ami azzal is párosul, hogy nem igazán akarok emberekkel találkozni. Egy teljes környezetváltozás segítene, vagy csak rosszabb lenne?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy lenne lehetőségem kimenni külföldre dolgozni, itthon nem igazán maradt, amiért itt maradhatnék. 25 éves koromra teljesen meggyengült a kapcsolatom a szüleimmel és a barátaimmal is. Csak attól félek, hogy kint még inkább egyedül lennék és még mélyebbre süllyednék.
2013. szept. 6. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi az oka? Történt veled valami a közelmúltban? Munkahelyi gondok, szülőkkel valami, esetleg szerelmi csalódás?

Valami oka kell legyen, hogy kerülöd az embereket. Először találd meg a probléma gyökerét. Mert mindig van. Ha megtaláltad, jönni fog a megoldás is.

2013. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mind a három egyszerre. Egy szerelmi megalázottságnak következtében otthagytam a munkahelyem, aminek már 1 éve és azóta sincs munkám, a szüleim ezt nem értik meg és érzelmileg teljesen kikészítenek.
2013. szept. 6. 09:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy magad alatt vagy, nem egyenlő a pánikbetegséggel, vagy a depresszióval. Az utóbbiakhoz ( ha diagnosztizálták nálad) akkor orvosi segítség szükséges, az előbbiből meg önerőböl is ki tudsz jönni. Ahhoz nagyon jó egy környezetváltozás.
2013. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
Nekem segített a pánikbetegségben mert találkoztam akkortájt egy egy emberrel s kicseréltük a véleményünket egy témáról s el is felejtettem hogy engem mi szorongat.Az tény hogy ha nem mozdulsz kevés esélyed lesz itthon vagy külföldön kapcsolatot kiépíteni.A magányosság érzése attól nem oldódik hogy magad körül forogsz a gondolataidban mint a gombostűre tűzött rovar.
2013. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Vannak pánikrohamaim, de nem hiszem, hogy orvos, vagy gyógyszer tudna segíteni ezen. Alapvetően abban hiszek, hogy magamnak kell megoldani ezt a helyzetet, de elég nehéz. Pár hete egy interjúra kellett volna mennem, egy kiadós veszekedés után az apámmal és annyira leblokkoltam, hogy egyszerűen nem tudtam bemenni. Szédültem, nem kaptam levegőt, remegtem és vert a víz.
2013. szept. 6. 10:56
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Látszik az írásodból hogy értelmes vagy, ezért merem neked mondani, hogy szerintem a Te estedben sokat segítene, ha fejben megváltoztatnád a gondolataidat a problémáidról és az egész állapotodról.

Először is le kell szögezned, hogy a tartós stressz, a traumák és a komoly érzelmi megrázkódtatásokkal járó csalódás nagy vihart tud kavarni az ember lelkében, az állandó feszültség és szorongás minden lelkizős embernél hasonló tüneteket produkál.

Nálad ezt a párod minősíthetetlen viselkedése okozta. Ha ez nincs, akkor nem hagyod ott a munkahelyedet és talán a szüleiddel is megmarad a jó kapcsolatod.


Gondolj úgy erre az egészre, hogy volt egyszer egy nő és egy férfi (valamiért arra gondolok hogy te vagy a nő, bár ezt nem írtad). Éltek éldegéltek együtt egy ideig, majd a férfi olyat tett, ami egy kapcsolatban nem elfogadható. Veszítettél te ezért valamit az értékeidből? Kevésbé lettél szép, okos, művelt vagy talpra esett? Ő valamiért így viselkedett.

Nem veled szúrt ki első sorban.

Magával.

Elvette magától a lehetőséget egy életre, hogy egy olyan ember társaságában élje az életét, aki őt tiszta szívéből szereti és segíti.

Ez legyen az ő problémája. Szegény fiúnak nehéz lesz majd azt látni, amikor te már egy több éves kapcsolatban fogsz élni, és kicsinek fogja érezni magát az új kedvesed mellett...mert ő olyan komoly, férfias, és tudja hogy mit akar.


A szakításodról beszélned kellene sokat, ki kellene beszélned magadból.


A szüleid hozzáállása sem az igazi, ez annyira nem jó, hogy ők még rontanak a helyzeteden. Ha látják, hogy a szerelemben és a munkádban is válságban vagy, akkor miért tesznek még rá? Inkább türelemmel és szeretettel kellene hogy körül vegyenek téged.


Ezt az országot meg el kell hagyni mihamarabb, én is azt teszem pár hónap múlva. Egy patkány, cigány nép vagyunk, nem szabad itt maradni. A gatyát leszedik rólad.


Én azt tanácsolom, hogy mégiscsak melegítsd fel a kapcsolatot valamelyik régi barátoddal. Szükséges lenne.

Mindig legyen valaki, akinek kiöntheted a lelkedet.


Sok sikert kívánok!

2013. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!