Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihathatott ez a mentális...

Kihathatott ez a mentális egészségemre?

Figyelt kérdés

Apám már születésem óta fikarcnyi érdeklödést sem mutat irántam. Pl ha rajzolok vagy írok valamit, és meg szeretném neki mutatni, oda sem figyel, azt mondja nem érdekli, van jobb dolga is, menyjek a szobámba, ha meg rá is néz, akkor azt mondja, hülyeség, rossz, értelmetlen; hasznosabb dolgokat is csinálhatnék. De mindig, mindenben ilyen velem.Lehet, hogy emiatt vannak alvászavaraim, szorongok, nincs önbizalmam, és vagdosom magam? Meg nálam sokkal idösebb férfiak jönnek be?

(ja és az, aki az "apafigurám" volt, mert legalább Ö törödött velem, meghalt, mikor 9 voltam, öngyilkos lett.)



2013. szept. 21. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Az, hogy az idősebb férfiak jönnek be azért van, mert apakomplexusod van.

Pszichológus tudna segíteni

2013. szept. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem fontos, hogy ez apánál valószínűleg nem közvetlenül ellened irányul. lehet ő is hoz már magával valami sérülést és ez annak egy megnyilvánulása. szerintem ez segíthet rajtad, ha ezt érted, ha így tudsz rá tekinteni.


a konkrét esetben a rajzolásnál, lehet azt kellene megértetni vele, hogy ez valamiféle önkifejezésed, hogy ezekbe belerakod a hangulataidat. szóval, hogy a rajz az nem egy fotó, ami csak ábrázol egy tárgyat vagy valamit. lehet ő úgy látja, hogy annyi ez, mint egy pontatlan ábrázolása valaminek tárgynak. és az meg mire jó?


amúgy ha ezt a jellegű gondoskodást fogod keresni életedben, kapcsolataiban azért se érezd, hogy valami baj van veled. mindenki mást keres.

2013. szept. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.

Igen, kihathatott a mentális egészségedre. Nagyon fontos érezni a szülők érdeklődését, megbecsülését és szeretetét. Mindaz együtt amit leírtál eléggé "indokolja" az apakomplexust. (Ezzel együtt a személyes véleményem az, hogy van annál rosszabb dolog is, hogy valakinek az idősebb férfiak jönnek be, feltéve, hogyha törődnek Veled, szeretnek és megbecsülnek.)

Szerintem is keress mielőbb pszichológust.

2013. szept. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze.Mindenkit a saját szülei tesznek tönkre...
2013. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!