Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns milyen...

Az antidepresszáns milyen hatással lesz rám? Mit fogok érezni tőle?

Figyelt kérdés
kicsit félek a szedésétől, kiváncsi vagyok, nektek hogy hatott

2013. szept. 23. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Orovos írta fel? Vagy miért szeded?
2013. szept. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MRC31 ***** válasza:
62%
Tinédzser koromban még naívan elhittem, hogy használ. Nos, leírom, hogy mit váltott ki és onnantól eldöntöd, hogy szeretnéd-e vagy sem. Hatásai közt kiemelten a hamis, tompított nyugalom, bezombulás azaz a reflexek súlyos késése és nem utolsó sorban függőség alakulhat ki.
2013. szept. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, depresszióra
2013. szept. 23. 12:06
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Figyelj!!! Én azt mondom neked hogy ne szedd! Kábítószer... nem tudom miért van depressziód de 1000 msá módon is lehetne kezelni... ez a legegyszerűbb nem? beszedsz pár tablettát és elbódulsz... van rá más megoldás hidd el.
2013. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a bódulás nem a nyugtatótól van? én úgy tudom hogy az antidepitől jó kedvem lesz. nem?
2013. szept. 23. 12:15
 6/9 Bárzsing ***** válasza:
75%
Az antidepresszáns nem okoz függőséget, a nyugtató, ami ilyen téren veszélyes. Az antidepresszáns hatása hetek alatt alakul ki, az első napokban kicsit rosszabbul lehetsz tőle, mert akkor még csak a mellékhatásait érzed, de ez el fog múlni.
2013. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
valamikor kell a gyógyszer! annyira nem kell félni tőle, csak ha valami nagyon elviselhetetlen mellékhatása van (szívdobogás, szorongás, esetleg hipománia) akkor szólni kell a dokinak, hogy váltson. ha van hajlamod mániás depóra, akkor kihozhatja a mániát, vagyis úgy felpörget, hogy már túláradó jókedved lesz, azt is jelezni kell.
2013. szept. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 s.ildi válasza:
Esetleg valaki tud konkrét gyógyszert, ami segít a depresszióra?
2013. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bárzsing ***** válasza:
100%

@s.ildi:

Szakorvos írhat fel antidepresszánst, mivel ő tudja eldönteni, szükséges-e egyáltalán, milyen fajta kell, ill. véletlenül nem bipoláris zavarról van-e szó, van-e más betegség a depresszió mögött, ami egyéb kezelést is igényel, stb.

Enyhe és esetleg még középsúlyos depresszióra orbáncfű-kivonatot is lehet szedni (pl. Remotiv), klinikailag bizonyított hatása van, bár nyilván nem olyan erős, különben az is vényköteles lenne. Viszont ha később orvoshoz fordulsz, erről a szerről is tájékoztatni kell.

2013. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!