Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok? Nem értem...

Depressziós vagyok? Nem értem hogy mi történhetett.

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. teljesen lehangolt vagyok nem tudok semmit se megcsinálni. visszatérő gondolataim vannak a halálról nem tudom hogy ez mit segít de, régen akaratlanul is elfojtottam az érzéseimet. Az érdeklődési köreim annyira beszűkültek hogy nem is érdekel semmi. Segítsetek, tanácstalan vagyok
2009. nov. 6. 13:55
 1/8 anonim válasza:
Vannak barátaid? Ha igen akkor csinálj velük programot...
2009. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
vannak, de nem tom valahogy nincs életkedvem eltünt:(
2009. nov. 6. 14:15
 3/8 anonim válasza:
15 éves korban ez teljesen normális.. Velem is ez volt, de elmúlt.. De ha mégjobban bemagyarázod magadnak hogy nincs kedved semmihez akkor ez csak rosszabb lesz.. Nem ismerem a körülményeidet, de ha vannak barátaid, szerető szüleid akkor olyan nagy baj nem lehet.. Lehet az is rátesz egy lapáttal hogy rossz az idő borús, és ilyenkor lehangoltabb az ember... Fel a fejjel és próbáld meg élvezni az életed.. Annyi minden előtted van még. És csak ez az 1 életed van, most próbáld meg kiélvezni mert később csak megbánod hogy ahelyett hogy jól érezted volna magad csak szomorkodtál...
2009. nov. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ok megpróbálom de nem tom mennyire fog menni... kösz a válaszokat
2009. nov. 6. 14:39
 5/8 anonim ***** válasza:
mióta van ez a helyzet? ha 2 hétnél tovább akkor már beszélhetünk a depresszió egy változatáról(ezt pont az egyik nap mondta a tv-ben egy pszichológus nő). Sírni nem szoktál? Vagy korábban sírtál esetleg, de mostmár nem tudsz sírni?
2009. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem szoktam sírni de állandóan olyan kedvem van...régebben elfojtottam az érzelmeimet igy már egy ideje nem sírok a tanárom is mondta hogy milyen érzéketlen vagyok:(
2009. nov. 6. 22:19
 7/8 anonim ***** válasza:

A depresszió jellegzetes tünetei:

1. Levert hangulat, szomorúság, üresség érzése;

2. Érdeklődés, öröm csökkenése - elvesztése;

3. Fáradság, gyengeség-érzés;

4. Álmatlanság vagy túlzott aluszékonyság;

5. Csökkent gondolkodási, döntési képesség, dekoncentráltság;

6. Indokolatlan bűntudat, önvád;

7. Halállal való gyakori foglakozás;

8. Ingerlékenység (olykor).

Mindebből legalább 3-4 tünetnek (hivatalosan 5-nek)kell fennállnia legalább 2 héten át.

Ha nagyon szenvedsz ettől az állapottól szerintem fordulj pszichológushoz vagy keresd fel a közeledben lévő Nevelési Tanácsadó pszichológusát.

2009. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
lehet hogy ez lesz
2009. nov. 8. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!