Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek rettegek a...

Nagyon félek rettegek a haláltól. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mert nem akarsz meghalni. az a normális. de ha annyira rettegsz tőle, hogy az az életed tönkre teszi, akkor vagy olvasnod kell a témáról, vagy szakemberrel beszélned, a lényeg, hogy egy kicsit mozdítani a látásmódodon.
2009. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb terápia az, ha kimeríted magad!


Szóval nem alszol addig amíg csak talpon tudsz lenni, lehet ez 24 vagy akár 36 óra is.


Amikor nagyon álmos, nagyon fáradt leszel, nem lesz halálfélelmed.


Amikor elalszol gondolj arra hogy kb az utolsó perc is ilyen lesz az életedben és arra is gondolj hogy amikor felébredsz, nagyon friss leszel és jókedvű!

2009. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Ha jelenleg boldog vagy, akkor félhetsz attól, hogy ezt elveszíted.

Ha meg nem vagy az, akkor meg attól félsz h lehetőséged sem lesz boldognak lenni.

Amúgy próbálj meg nem agyalni a dolgon, mert tényleg megkeserítí az életed. Ha félsz tőle, ha nem, akkor is eljön, de gondolj arra, hogy azzal nincs vége. A halál is az emberi "élet" része, és véleményem szerint biztos van folytatás.

Ha attól félsz h semmi nincs, akkor ne aggódj, mert kell lennie vminek... Szerintem.

2009. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Én is így vagyok.Az őrületbe kergetem magamat és a családomat is:(
2009. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdező és utolsó válaszoló, azonnal nyomás egy jó pszichológushoz vagy pszichiáterhez! Igaz én már 15 éve szedem a bogyókat, mégis szoktam félni akármitől. De végül is ez a haláltudat normális. Az egyetlen orvosság ellene az értelmes, aktiv, jó minőségű élet. Képzeld el, ha örökké élnél, akkor már nem is lenne értelme bármit is csinálni a napi rutindolgokon kivül... Bár ki tudja.
2009. nov. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Az ember HELYTELEN GONDOLATOKKAL nagyon egyszerűen be tudja vonzani az életébe a félelmeket,de helyes gondolkodással és kitartással MINDEN érzelem módosítható.

Tudod,miért félsz a haláltól?MERT NEM ISMERED.

Alapvetően minden sokkal egyszerűbb az életben,mint képzeljük.Egyszerűen felfújjuk az érzést a gondolatainkkal,szorongásainkkal.Mi tesszük a semmit valamivé(!!!)

A halál békés.Az azt megelőző esetleges szenvedés(fájdalom)lehet ijesztő.

2009. nov. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Azert felsz tole mert meg nem probaltad....
2009. nov. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
47%
A legjobb módszer: amikor eszedbejut, egyszerűen erőltesd magadra a mosolygást, a szép gondolatokat, meg hogy mit csinálsz majd holnap, az miért lesz tök jó. Nagyon nehéz, könnyű visszakanyarodni a halálfélelemhez, de én egy iskolatársam halála után 1 évig még a buszon is azon gondolkoztam, hogy most árokba fog hajtani a sofőr.. de ezzel sikerült "kigyógyulni" csak tényleg oda kell figyelni, hogy minél előbb eltereld a gondolataidat!
2009. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Igy a 83. évében az ember elgondolkodik, aztán azt mondja:


szeresd az életet,

szeresd a családod,

szeresd aki legközelebb van hozzáűd (házastárs, barát..az az egy!)

és szerfesd felebarátaidat, mint tenmagadat


Utána rájösz, a rosseb se törődij a halállal

2009. nov. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
47%

Szia!


Idén kezdtem el filozófiát tanulni. Szókratész védőbeszédében fantasztikusan van leírva, hogy mennyire butaság is félni tőle. Két lehetőséget lát.


Az egyik, hogy a halál egy álom nélküli alvás, ami tulajdonképpen egy nagyszerű dolog. Mert ha belegondolunk azok a legjobb alvásaink, amikor nem álmodtunk, illetve nem emlékeztünk rá.


A másik, hogy az Alvilágba kerülünk. Itt találkozunk régi ismerőseinkkel, szeretteinkkel, híres, általunk tisztelt emberekkel, akikkel társaloghatunk, eszmét cserélhetünk. Szókratészt halálra ítélték, kitér arra is, hogy mennyire jó, hogy itt már bármit mondhat, nem ítélik halálra!


Szókratész védőbeszédét Platón vetette papírra, csak ajánlani tudom mindenkinek.

17/L

2009. nov. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!