Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne izguljak?

Mit csináljak, hogy ne izguljak?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Nagyon nyugodt típus. Sosem izgulok, kivéve azt az esetet, amikor valamelyik tantárgyból kell felelnem . Elegem lett ebből. A héten feleltem bioszból. Önkéntes voltam. Tökéletesen megtanultam az anyagot, a barátaim ki is kérdezték óra előtt és mindenre helyesen válaszoltam. De amikor ugyanezt a tanár előtt kellett elmondanom, egyszerűen leblokkoltam és összekavartam mindent. A tanár látta rajtam, hogy tudom a választ a kérdésekre, de nem tudtam megfogalmazni őket. Négyes taptam. De nekem ez persze nem elég, hiszen ráment egy csomó időm, hogy megtanuljam és még sikerült is. Azt tanácsolta, hogy képzeljem magam elé egy kádban azt az embert csupaszon akitől félek. De ez nem valami jó tanács.. Esetleg valaki tudna más megoldást erre a problémára? :)

2013. szept. 29. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Hát egy fél konyak csodákra képes, de középiskolába ellenjavallt. :-D
2013. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:D hát igen..
2013. szept. 29. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Meg kell szoknod azt, hogy emberek előtt beszélsz. Van-e esetleg lehetőség kiselőadást tartani a suliban? Annak nincs olyan tétje, hogy jegyre megy, de hozzászoktatna a szerepléshez.
2013. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Egy módja van,sokszor hozod magad ilyen helyzetbe /persze felkészülten/Erről szól a személyiségünk fejlesztése,ami akkor a leghatékonyabb,ha tudjuk,mi az ,amit fejleszteni akarunk.
2013. szept. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Tedd fel amagdnak a kérdést, hogy mitől is félsz tulajdonképpen. Általában az izgulást az okozza, hogy félünk attól, hogy milyenre értékelnek minket, vagy félünk attól, hogy hibázunk, nem kapjuk meg az elismerést, stb. Szóval több oka is lehet. Ha ezek közül valamelyik áll fenn, és tudsz angolul, javaslom nézd meg valamelyik videót ezen az oldalon, akár mindhármat is, nekem ez sokat segített a lámpaláz leküzdésében:

[link]

2013. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!