Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsokról vélemény?

Antidepresszánsokról vélemény?

Figyelt kérdés
Szerintem generalizált szorongásom lehet,illetve szociál fóbiás tüneteim vannak.Vagy önbizalomhiány a franctudja.Lényeg,hogy elmentem egy pszichiáterhez és most az a dilemma,hogy ha esetleg felirna ilyesmit akkor szedjem,vagy sem?Én személyszerint tartózkodom az egész pszichiátriától,meg az ilyen gyógyszerektől..Irna olyan,aki szedett illetve szed antidepresszánst? Köszi!

2013. okt. 7. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia én már 1 éve szedek antidepresszánsokat, a hangulatomon semmit sem dobtak.. Én is szorongok azon se segítettek. Pedig én már többfélét kipróbáltam. Viszont szerintem egy próbát megér, bajod nem lesz tőle és neked lehet segít :))

Én azért szedem mert mást már nem tudok tenni tényleg..


16/L

2013. okt. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Évek óta pánikbeteg vagyok és persze szedek gyógyszereket. Nekem beváltak és most lassanként csökkentem az adagokat de nagyon nehéz mert elég stresszes helyzetben vagyok és persze az elvonási tünetek...

Nekem muszály volt elkezdeni mert olyan fizikai tüneteim voltak, hogy gyógyszerek nélkül a budira nem tudtam kimenni teljes fizikai-szellemi-lelki összeomlás volt. Nálam életet mentett.


DE!


Ezek után csak azt tudom neked mondani, hogy a gyógyszer nem gyógyít csak a tüneteket kezeli a baj forrását és a megoldást neked kell megtalálni.


Tehát ha eddig számottevő fizikai tünet nem lépett fel, ami akadályozna a mindennapi életben én azt javaslom hagyd a fenébe a bogyókat mert leszokni még nehezebb lesz.

Mindenképp járj terapeutához ha az egyik nem jó keress másikat, járj önfejlesztő körökbe bárhová, ahol kibeszélheted magad és megtanulod kezelni a problémás helyzeteket.

Nekem sokat segített a humorom és a nevetés. Felér egy adag gyógyszerrel. Sok mindent át kell alakítanod magadban nehéz folyamat lesz de ne várd meg, amíg rosszabb lesz.


Ha annyira nem megy bogyók nélkül vagy nehéz a feszkót elviselni akkor javasolnám, hogy a gyógyszertárakban vagy a DM-ben, Rossmannban nézz szét vannak nyugtató teakeverékek, orbáncfű tea is jó gyógyszerek közül meg a gyógynövényekből készült Nervenpflege tabletta az nagyon jó.

Feszültségoldó, kedélyjavító, nem okoz függőséget, naponta többet is be lehet venni belőle. Akkor használtam, amikor vizsgáztam. Nagyon bevált. Naponta akár 6 szemet is bevettem heteken keresztül. Nagyon jó hatása volt és a vizsgák után azonnal le tudtam tenni mindenféle elvonási tünetek nélkül simán elfelejthettem.


Szóval törekedj rá, hogy megúszd a gyógyszeres kezelést. Az nem old meg semmit csak ideig-óráig összerak egy olyan szintre, hogy legyen erőd magaddal foglalkozni és elkezdj egy terápiát.

2013. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2013. okt. 7. 23:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Az integratív pszichoterápia nyújt gyors és hathatós segítséget, ehhez egy JÓ integratív pszichoterapeutát kell találni.
2013. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!