Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy személyiség...

Lehetséges, hogy személyiség zavaros vagyok akinek depressziója van egy kis szorongással?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan tudnék megbizonyosodni róla?

Van valamilyen teszt?


Van egy olyan érzésem, hogy az egyik pillanatban úgy érzem, hogy mindenki felett állok és kiemelkedően intelligens vagyok és a többiek fel sem érnek hozzám. Aztán egy másik pillanatban vagy ugyan akkor azt érzem, hogy én egy kicsi jelentéktelen porszem vagyok akinek semmi kereseni valója nicnsen e világon. Gyakran van, hogya kettő együtt. Mint például most is. Rendkívül okosnak hiszem magam mivel észrevettem, hogy az alkoholizmus felé sodródom és ezzel együtt meg azt is érzem, hogy milyen tré dolog ez, hogy milyen vagyok.


Van valami bajom? Kérlek segítsetek.



2013. okt. 7. 22:29
1 2
 1/11 Bárzsing ***** válasza:
Nincs semmilyen teszt, ami ezt megállapíthatná. Még a depresszió kérdőívek is csak tájékoztatást nyújtanak, hogy érdemes-e elmenni orvoshoz/pszichológushoz. Biztosan csak és kizárólag szakember állapíthatja meg a pszichiátriai kórképeket.
2013. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én gyakran "hullámvasutazok".

Újabban bipolárisnak hívják ezt a betegséget...

Hogy neked is ez van-e, azt egy agyturkász (pszichiáter) tudná csak hozzávetőlegesen megmondani...

Néha ő is nehezen, mert mikor nagyon lent vagyok akkor szar, mikor nagyon fenn vagyok, akkor meg sokat dolgozom és van munkabírásom, és melózok ezerrel. Mikor épp átfordulófélben vagyok, na akkor vannak józan pillanataim... szóval néha tudok egész normális is lenni...

2013. okt. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ és mi a véleményed azzal kapcsolatban amit leírtam. Ezek az érzések utalhatnak valamilyen pszichés problémára?
2013. okt. 7. 22:40
 4/11 anonim válasza:
Syerintem csak a szorongas, ill. panikbetegseg miatt gondolod, hogy psziches problemad van. de ha meg akarsz rola bizonyosodni, hogy nincs a pszichologus mar elso alkalommal meg tudja allapitani.
2013. okt. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
hangulatember vagy
2013. okt. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
őrűlt vagy!
2013. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bárzsing ***** válasza:
Lehet, hogy nincs komoly bajod, de a kezdődő alkoholizmus miatt úgy gondolom, érdemes lenne felkeresni egy szakembert, mert az általában problémát jelez. Illetve amiatt is, mert ez az egész zavar téged. Kezdetnek pszichológust vagy pszichoterapeutát javaslok (aki lehet pszichológus vagy pszichiáter, ez egy külön szakvizsga).
2013. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. okt. 8. 19:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül bipoláris, a hullámzó önértékelés eleve többféle személyiségzavarnak lehet a tünete, ahogy a depresszió is. De a pontos okát csak szakember tudja kideríteni, és kezelni is.
2013. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezek gyógyíthatóak végelegesen?
2013. okt. 9. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!