Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek minek a tünetei? Valamily...

Ezek minek a tünetei? Valamilyen pszichés betegség vagy teljesen normális? 30N

Figyelt kérdés

Ezek ugye nem normális dolgok? Ha kimegyek az utcára vagy elmegyek itthonról bárhová, mindig az az érzésem, hogy engem néznek (ez rosszabb ha egyedül vagyok), nincs türelmem senkihez, egy hosszabb beszélgetés teljesen leszív, továbbá magasság iszonyom is van, félek a hullámvasúton, igazából fel sem ülök már, szorongok is néha, sokat aggódom a jövőm miatt, vagy ha a szüleim betegek lesznek, félek, hogy nem fogom tudni őket ápolni (messze lakok), izzad a kezem-lábam.


Ezeket kezelni kellene vagy saját magam is leküzdhetem? Nem vagyok pszhichológus, pszichiáter és gyógyszer párti!



2013. okt. 8. 13:16
1 2
 1/12 anonim válasza:

szorongás. gyógyszer nélkül úgy tudod megoldani,ha amikor érzed hogy előjön.. eltereled a figyelmed

Pl. valamit kiszemelsz magadnak és felfedezed a szemeiddel aprólékosan.

2013. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! Még szívesen várok véleményeket.


A legfontosabbat kifelejtettem ..., légszomjam is szokott lenni.

2013. okt. 8. 13:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez egy picit durvább szorongás szerintem, ahhoz hogy egyszerű figyelemelterelés megoldaná. Ha nem vagy orvos és gyógyszerpárti, akkor egy kineziológus sokat segíthetne rajtad például.
2013. okt. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tervben van a kineziológus, csak most más betegséget kezeltetek homeopata orvossal (reflux, IBS) és természetgyógyásszal, ez ha lejár, akkor megyek kineziológushoz.
2013. okt. 8. 15:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a refluxod és az IBS-t is könnyen okozhatja a szorongásod. A kineziológushoz nem kell olyan sűrűn járni, szerintem egy alkalmat beiktathatnál, kiegészítve a homeós kezelésed. Ne bontsd szét ezeket a tüneteket, mert szerintem mind összefügg és ugyanaz lehet a forrás.
2013. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is összefügg, azóta vagyok ilyen amióta kiderült, hogy IBS-em van.
2013. okt. 8. 15:40
 7/12 A kérdező kommentje:
Most azt nem tudom és már teljesen össze vagyok zavarodva, hogy a betegségek okozzák a szorongást vagy fordítva. Korábban, azaz fiatalabb koromban is szorongós voltam, azaz suliban is izzadt a tenyerem állandóan, valószínű, hogy genetikailag is örököltem valamit, mert anyukám is elég aggódós.
2013. okt. 8. 15:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Kicsit ez a tyúk vagy tojás esete, szerintem egymást generálják nálad a tünetek. Az aggódástól felmegy a gyomorsavad, emésztési gondjaid lesznek, stb. Ne a tüneteket kezeld természetgyógyásszal szerintem, hanem a szorongásodon enyhíts. Ha elmúlik az IBS-ed, akkor jön valami másik tünet, aztán meg a következő. Ezeket szépen elkezelgetheted, de a forrása az összesnek a szorongásod, amíg az nem oldódik, addig mindenféle testi tünetet fogsz produkálni szerintem.
2013. okt. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Valószínű! A háziorvosom (ejj, de nem szeretem), azt mondta, hogy az IBS gyógyíthatatlan. Néha hónapokig olyan jól vagyok, máskor meg olyan görcsös fájdalmaim vannak, hogy a falat kaparom, és nincs összefüggés étkezés szempontjából, naprlót vezettem és semmire nem jutottam, ezért gondolom én is, hogy pszichoszomatikus alapon van minden nálam.
2013. okt. 8. 15:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ez pánikrohom. De annak az oka meg mélyebben keresendő, én mindenképpen pszichológust javasolnék. Kineziológus itt nem sokat ér, ez tapasztalat! Próbált engem is kezelni, de csak SOKKAL rosszabb lett!
2013. okt. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!