Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor egy szorongásos vagy...

Amikor egy szorongásos vagy depressziós időszak után nagyon erős idegesség tör rá az emberre, azt mi okozza?

Figyelt kérdés
Úgy értem mik a testi, biológiai okai? Volt depresszióm, szorongásom, de ezek nem annyira zavaróak, mint mikor ezek az ideg vagy stresszrohamok rámtörnek. Ilyenkor úgy érzem hogy képtelen vagyok bármit is csinálni, megmozdulni is rossz, egy nagyon feszült állapot, remegéssel is társulhat olykor. Nem pánikroham, mert annak mások a tünetei. Ez akkor fordul elő nálam, amikor egy ideig stresszelem magam, és aztán bumm... mint egy roham. A vérnyomásom rendben van. Van valami természetes módszer a megszüntetésére, a gyógyszereken kívül? Ha tudnám a pontos okát az sokat segítene, ez érdekelne a leginkább.

2013. okt. 22. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig ez szerintem pánik roham "pontos oka" nincs!Kezelni természetesen:testmozgás,vitaminok illetve egészségesebb étkezés,barátok család pozitív hatása,relaxáció,jóga elalvás elött herbária nyugtató teakeverék (ez csak gyógynövénekből áll)
2013. okt. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem pontosan rohamról van szó, nem jól fejeztem ki magam. Tehát olyan mint amikor idegesek vagyunk, és folyamatosan elerősödik rajtunk. Csak ez elviselhetetlenül erős. Főleg a testi okai érdekelnének, hogy valaki ezt tudja-e. Azt tudom hogy mi miatt szorongok. De hogy a hosszabb idegeskedés után mitől van ez a nagyon erős állapot, arra lennék kíváncsi. Légszomj, szédülés, mellkasi szorítás meg ilyenek nincsenek, mint általában a pánikrohamnál. Csak olyan mintha kimerülne az agyam, és a legapróbb dologtól is úgy érzem hogy megbolondulok...
2013. okt. 22. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem minden panikrohamnal van legszomj meg egyebek.

Valakinek csak ugy jon ki, hogy rettenetesen fel hogy elajul, ver a szive, es remeg, izzad.

Van, hogy a remeges olyan mintha faznal, es egyszeruen nem is tudod kontrollalni, csak remeg a tested.

Ez egy eros szorongas (vegulis a panik is az), es amit leirtal is az..

A pontos okat ennek mar meg is valaszoltad magad:

"Ez akkor fordul elő nálam, amikor egy ideig stresszelem magam, és aztán bumm... mint egy roham"

a stressz okozza a tuneted...a megszuntetese meg az, hogy az okot amitol stresszelsz valahogy megszunteted, es akkor ez is elmulik...

2013. okt. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Általában úgy van hogy fokozatosan jön rám, elerősödik egy idő után, és egy ilyen nagyon ideges időszakba kerülük bele, amikor alapból is rajtam van sokáig, csak van hogy nagyon elerősödik, máskor nem annyira. De ilyenkor olyan állapotban vagyok, hogy akármi, a legkisebb zaj vagy gondolat, vagy bármi kikészít. Tehát nem kell hogy gondoljak rá, vagy valami, csak benne vagyok. Bár ez változó, tehát az erősség, meg hogy milyen is pontosan. De amikor rajtam van, akkor hosszabb ideig tartó állapot.

Amikor jó időszakban vagyok, akkor egyáltalán nem tör rám, teljesen mindegy, mi történik, mire gondolok, stb. Csak amikor valami kiváltja fokozatosan, akkor kerülök bele. És igazából ez a nagyon erős a zavaró. Ez az amiről szeretném tudni, hogy hogyan lehetne tenni ellene, pontosabban hogy ne legyen túl erős, megelőzni hogy rám törjön, stb. Talán a rendszeres testmozgás is segítene. De azt tudom végül is hogy azt az okot kellene megszüntetni, amitől szorongok. Meg azért azt is jó lenne tudni, hogy akkor vajon teljesen elmúlik-e. Gondolom a pozitív gondolkodás egy idővel megváltoztatja ezt az agyban rögzült dolgot... Csak hogy utána ha rá gondolok, akkor se tör rám?

2013. okt. 25. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:

tul sokat foglalkozol a tunetekkel...amit irtal, hogy sport es pozitiv gondolkodas az mar jo irany..

probald megtalalni, hogy mi az ami stresszel...azt probald megoldani, vagy csokkenteni, vagy kivedeni,..

ha nem tudod hogyan, akkor a nezz utanna a neten... vmi relaxacios technikat is jo lenne tanulnod (pl a progresszív izomrelaxáció az nagyon jo es egyszeru)

vagy nezz utanna problema megoldasi technikaknak (ha vmi konfliktus okozza a stresszed, es nem a kimerules) stbstb

fontos az ,hogy vmit elkezd csinalni, mert onmagatol ritkan oldodik meg vmi...

2013. okt. 26. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!