Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne egységbe hozni...

Hogyan lehetne egységbe hozni a különböző viselkedéseimet? Ezek különböző személyiségeim lennének?

Figyelt kérdés

minden szituációban más énemet veszem elő. De ezeket olyankor igaznak élem meg, csak a változgatás terhes. Teljesen tudatában vagyok mindegyiknek, nincsenek emlékezet vesztéseim. Hogyan lehetnék az aki igazán én vagyok, hogy ne akarjak megfelelni? hanem mindenhol merjek az lenni, aki én vagyok igazából? Azt hiszem az igazi énem a harsány, társaság közepe, szókimondó vicces személyiség. De ezt nem merem minden helyzetben kiadni, mert félek a környezet elutasitásától, hogy az nem lenne megfelelő.

Lefárasztatanám őket, rosszat gondolnának rólam, hogy bolond vagyok, nem lennék igy szimpatikus nekik stb.



2013. okt. 26. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Én is küzdök ilyesmivel.


Egyébként viszont a viselkedések cserélgetése normális dolog. Gondolj csak bele, hogy pl. egy nő ugye lehet anyuka, de közben lehet munkahelye is, párja, barátnői, akivel eljárhat szórakozni. Ezek az élethelyzetek mind más-más viselkedést kívánnak.


Persze vannak olyanok is, akik valószínűleg mindenhol ugyanolyanok, pl. kisebb vehemenciával vetik bele magukat a bulizásba, vagy nem is járnak. És mondjuk a párjukkal is nyugodt, kiegyensúlyozott kapcsolatuk van.



De lehetnek olyanok is, akik odateszik magukat egy bulin, viszont a munkahelyükön senki nem gondolná róluk, hogy milyen belevaló illető. Vagy például a munkahelyen nem olyan bőbeszédű, mint a barátnőivel, mert úgy gondolja a munkahelyre nem való bevinni a magánéletet vagy egyéb dolgokat, ezért a kollégáival is távolságtartó lehet.


Remélem érted mit akartam mondani. Nekem ezt egy pszichiáter hölgy magyarázta el, mert többször volt lelkiismeret furdalásom amiatt, hogy elmentem valahova nem túl gyakran, miközben van egy gyermekem.



Sajnos nem is szabad kiadnod magad mindenhol, de valahol érezned kell, hogy kik és milyen élethelyzetek azok, ahol megmutathatod az igazi éned.

2013. okt. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes. Mindenki, minden helyzetben maszkot visel. Egy kis önbizalom kell ahhoz, hogy jobban ki merd mutatni önmagad másoknak.
2013. okt. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen kedves 1-es, de nekem túl éles a váltakozás. Olyan mintha egy vonal grafikonon ábrázolnánk, akkor egyik nap nagyon magasra felkúszik, másnap egy más szituációban meg szinte minuszba megy hogy mennyire dobom be magam.
2013. okt. 26. 13:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg uralni, ha nem tudod.

Ha nagyon necces a dolog akkor gyakorold, az segít levezetni. Tehát gyakorold otthon akár tükör előtt is az érzéseket, mimikákat és a különböző helyzetekre való reakcióidat (bizonyára fantáziád a helyén van így rendben lesz a dolog a helyzetek elképzelésénél).

2013. okt. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!