Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 22 évesen csak a szüleim...

22 évesen csak a szüleim miatt vagyok életben. Nincs életcélom, nincsenek barátaim. Hova forduljak segítségért?

Figyelt kérdés

Nem igazán hiszem azt, hogy ilyen fiatalon normális dolog az, hogy rengeteget gondolok az öngyilkosságra.

Függője vagyok az emberi kapcsolatoknak, a barátoknak.

Sajnos azonban pár egoista tettel elidegenítettem magamtól mindent, és mindenkit, mint úgy szerelmet, mint pedig barátokat.

A szüleim semmit sem tudnak a problémámról, és nem is akarom tudatni velük. Sokszor csak az az egyetlen dolog éltet, hogy nekik ne okozzak fájdalmat azzal, hogy kilépek az életből.

Kvázi azért nem leszek öngyilkos, mert ők fontosak nekem, és tudom, hogy ezzel a tettemmel megbukottnak hinnék magukat, mint szülő, mint pedig ember. Soha nem birkóznának meg vele.

Bármennyire is rosszul vagyok jelenleg, főképpen lelkileg, érzelmileg, kitartok, és nemigen mutatok kifelé semmit sem, hiszen megvan a saját problémájuk. Nincs szükségük az enyémekre.


Segítséget szeretnék kérni valakitől, csak nemigazán tudom hogy kihez forduljak. Rendkívül büszke ember vagyok, így a család nem jöhet szóba, sem a barátok, nem akarom hogy gyengének tartsanak.


Mert tudom jól, hogy ez nem normális állapot és életérzés. Nem erről kellene szólnia a fiatalságomnak, de valamiért mégis már most azt hiszem, hogy elcsesztem az életemet, és többé nem lesz olyan szerencsém, hogy igaz barátokat, és egy szerető lányt kapjak....



2013. okt. 27. 17:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Pszichológus!!!! És nem csak úgy írom, én jártam/járok és sokkal SOKKAL jobb lett minden! Komolyan mondom
2013. okt. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Én is jártam pszichológushoz,de csak átmenetileg lett jobb.

Utána újra mint régen. Szal ennyit ér.

2013. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

nem bírom a füvet. néhány szál cigit szívtam egész életemben, csak köhögök tőle.

próbáltam pár önpusztító dolgot, de egyik sem segített...a pia sem segít..nem lesz jobb tőle, csak lejjebb kerülök hangulatilag...:/ Képtelen vagyok arra,hogy felfogjam, hogy igenis egyedül vagyok, és senkinek sem kellek, sem mint barát, sem mint férfi. Ez nagyon nagyon régóta nem volt így, sőt talán még igazából soha. most kicsúszott a kezemből minden, és semmim sem maradt :/

2013. okt. 27. 17:58
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
fordulj pszichiáterhez, terapeutához. ez betegség. majd egy idő mulva jobb lesz, csak most érzed igy.
2013. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha magad sikerül megoldanod sokkal több leszel a saját magad szemében mint,hogy holmi pszichológusokhoz fordulj.
2013. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Fordulj szakemberhez! A szüleidnek, barátaidnak nem kell tudni róla, és ő tényleg tudni fogja, hogyan segítsen.

Sokan büszkeségből nem kérnek segítséget, vagy mert azt hiszik, hogy a problémáikat egyedül kell megoldaniuk - ez azonban hülyeség! Miért lennél attól kevesebb, hogy segítséget kérsz?

2013. okt. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

tudod mit csinálj? SPORTOLJ!


- kikapcsol

- új embereket ismerhetsz meg

- és formába hoz


hasonlóan ramatyul voltam (ennyire nem), de mióta focizok, és foci közben barátok között lehetek, azóta közérzetem is javult, és jobban nézek a világra


és azt tudjuk, hogy iváson kívül a sporttal lehet a legkönnyebben ismerősöket szerezni :)

2013. okt. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
92%

Fentebb írtak jó dolgokat, adott esetben tényleg jó lehet a szakember és a sport.


Nagy szavaknak tűnnek ezek, de a szándékra figyelj:

- önszeretet (állj a tükör elé, és mondd hogy szereted magad)

- rengeteg pihenés, alvás, mozgással együtt

- ismerd be a félelmeid

- dobd el a maszkod, és bátran állj a szüleid elé, mondd el mennyire szereted őket, és beszéljétek meg együtt. Bármennyire egóból nem akarod, bármennyire vagy gőgös, hatalmas kövek fognak leesni ha megcsinálod

- nézd meg a gyerekkori képeid, és közben a jó dolgokat köszönd meg

- bocsáss meg magadnak


Minden embernek szüksége van szeretetre, ne tagadd meg magadtól! A média igyekezett belénk programozni, hogy ez "ciki", holott éppen ez éltet bennünket, ez ad energiát. Programozd hát magad újra, és ne add fel! Bátor vagy és meg lesz a jutalma.


Küldenék egy számot, meg ámblokk az egész albumot ajánlom, nekem is sokat segít: [link]


Szeretettel.

2013. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

ha már zenét ajánl más, én is tudok egyet :)


TM - Kelj fel és járj

2013. okt. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszönöma válaszokat. fankadeli régóta nagy kedvencem, és sokat hallgatom a zenéit :)
2013. nov. 1. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!