Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Vihar előtti csend" lenne?

"Vihar előtti csend" lenne?

Figyelt kérdés

Testvérem hónapok óta nagyon rossz állapotban van. A depresszió a minimum amire én így gondolni tudok, de nem nagyon értek ezekhez a mentális zavaros dolgokhoz.


Tavasszal volt egy öngyilkossági kisérlete, után kb 2 hónap múlva egy újab idegösszeomlása. Akkor nem kisérelt meg öngyilkosságot, csak teljesen mint egy őrült. Azóta semmi, de látom, hogy nincs rendben még mindig, és érzem, hogy apró lépésekkel, de önpusztítja magát (dohányzik, iszik, vagdossa magát, persze ezeket sunyiban próbálja). Nem akar orvoshoz menni. Nem akarok erről a szüleimmel beszélni, mert annak idején is rosszabb volt, csak hogy beszéltek vele.


Lehet hogy újabb öngyilkossági kisérletre készül, és ez a nagy "csend" csak a látszat?


2009. nov. 21. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mielöbbi segitségre szorulna!!!!Ezzel kapcsolatban jobb tanáccsal nem is tudok szolgálni...
2009. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jah és szakember segitségére!
2009. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jó lenne tudni, mi váltotta ki nála ezt a jelenlegi helyzetet. el kell hitetned vele, hogy csak segíteni szeretnél, és mellette állsz. talán ha érzi, hogy valaki megérti őt, hajlandó pszihológushoz fordulni. mindenképpen szakember kell.
2009. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ti beszéltek erről azért? Vagy az is rossz neki hogy veled beszél?
2009. nov. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem, velem sem beszél, teljesen magába fordul. Persz próbálja azt mutatni kivülre hogy minden oké, de nem oké.


Nem tudom mit tudnék mondani, ami hatásos lenne és elmenne az orvoshoz.


Hogy mi váltotta ki? Sok kudarc. Munkanélküliség, párja elvesztése, családi gondok.


Én tudnék segítséget kérni egy pszichológustól? Mármint hogy ha elmegyek hozzá és elmondom neki, hogy nem tudom rávenni hogy keresse fel, és ő talán tud valamit mondani.

2009. nov. 21. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:

a pszihológusok jelmondata, hogy csak akkor tudunk segíteni, ha a beteg is akarja.. és ha ő nem hajlandó elismerni hogy baj van, addig nem nagyon tudsz mit tenni.

de van még két tippem:

karácsonyra lepd meg Andrew Matthews könyvvel. én már olvastam kettőt is tőle, és akinek kölcsönadtam, mindenki imádta.. tele van pozitiv gondolatokkal és mulatságos is egyben. kortól független, könnyü olvasmány

illetve, próbálj ellazulni mikor egyedül vagy, dőlj hátra, és képzeld el ahogy a testvéred boldog, nevet... mintha már minden rendben lenne. teljes átélés kell hozzá a részedről. hidd el hogy lehetséges. úgy gondolom, hogy többet segitesz a pozitiv gondolatokkal, mint ha azt igyekszel megmagyarázni neki hogy komoly a baj, és szakember kell.. attól szerintem még inkább el fog zárkózni, igy viszont érezheti hogy mellette vagy..

kitartás nektek!

2009. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!