Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet gyógyulni a súlyos...

Ki lehet gyógyulni a súlyos depresszióból, vagy legalább tünetmentessé válni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen,ki lehet,de csak pszichiáter és gyógyszer segítségével.
2009. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nehez, enis ezzel kuzdok mar egy eve,es nehez! es az a rengeteg hulye testi tunet, azok csak a hab a tortan...gyogyszereket kell szedni mindenkeppen (en legalabbis nelkuluk, meg csak elaludni sem tudok(egy antidepresszanst szedek csak, ritkan nyugtatot) aludni csak azota tudok elotte, csak forgolodtam, meg eber voltam) 21/L
2009. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ki. Egyéntől és helyzettől függően segítséggel vagy akár anélkül is.
2009. nov. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerű és olcsó megoldást használt a szomszéd

asszony a barátnőjével kapcsolatban:lekevert neki

kettő darab jókora pofont! Ezután megkérdezte, hogy érzi magát: a válasz kedvezően hangzott-MÁR SOKKAL JOBB-!

2009. nov. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
51%
Szerintem nem lehet. Vannak jobb időszakok, de aztán újra visszaesek. Én azt szoktam, hogy ha érzem,hogy kezdek lefelé zuhanni szólok valakinek, aki megakadályozza, hogy hülyeséget csináljak, mikor már nem tudok értelmesen gondolkozni.
2009. nov. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Voltam már depressziós, de hamar észrevettem, hogy irreálisan komoran látom a dolgokat, csak az élet árnyasabb oldalát vettem észre, beléjük kapaszkodtam és nem tudta figyelni azokra a dolgokra, amiknek örülhettem volna. Ilyenkor megpróbáltam örömet szerezni magamnak valamilyen önálló alkotással, megpróbáltam jókedvű, izgalmas emberek társaságát keresni, és elkerültem a véleményalkotás kényszerét.

Sajnos ismerek olyan embereket, akik rendkívül sokat alkotnak, sokak számára irigylésre méltóak, mégis tudom róluk, hogy gyógyszerekkel enyhítik a depressziót, sok olyan baklövést követnek el,amelyek mások számára önsorsrombolásnak tűnnek.

El sem tudom képzelni, hogyan lehetne abból a mély szorongásból kikecmeregni!

Valószínűnek tartom, hogy az életmód és a közvetlen családi környezet, a munkahely változtatására van szükséged, mert a súlyos depressziót az önmegvalósítás visszafogásán túl a mindennapi környezet okozhatja. Mindenképpen hinned kell abban, hogy kihevered ezt a lelki betegséget, mert az élet alapvetően egy olyan élmény, amelyet ajándéknak kell tekintenünk.

2009. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem már legalább 10 éve tart, és nincs jobb időszakom. Az egyetemet is így végeztem el. Semmitő nem lesz jobb. A gyógyszerek sem igazán hatnak.
2009. nov. 28. 11:15
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem akarok a magánéletedben vájkálni, de van párkapcsolatod? Vágysz rá? Van vmi célod?
2009. nov. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs párkapcsolatom. Épp a depresszió miatt hagyott el. Lehet, hogy most nem is érdemes próbálkozni így. Előbb meg kellene gyógyulni.
2009. nov. 29. 10:54
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia remelem jobban vagy!Enis igy vagyok, neha van jobb napom, de igazabol nem latom a kiutat en par eve lettem depresszios 21eves vagyok.Te hany eves vagy? Van kapcsolatom 2eve de csak egy tehernek erzem magam mindenkinek,es ugy erzem egyedul jobb lenne,ugyertem nem szeretek egyedul lenni.Inkabb olyan elettars kellene aki megert,es nem fontos a parkapcsolat elnek en barattal is akar novel is, csak az fogadjon el, en igy gondolom.Igazabol mindent megcsinalok haz korul szivesen ,de neha van olyan nap ,hogy folkelni sem akarok:-(4honapja vagyok tappenzen,remelem vegre vissza tudok menni dolgozni...Majd irj,hogy most ,hogy vagy?szioka udv Tina
2009. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!