Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki a OCD-s?

Van itt valaki a OCD-s?

Figyelt kérdés
Nagyon hálás lennék, ha lehetne a dologgal kapcsolatban néhány kérdésem.

#kényszerbetegség #OCD #obszesszív-kompulzív személyiségzavar
2013. dec. 6. 22:05
1 2 3
 1/24 hosszúhajú ***** válasza:
100%
Igen ocd-s vagyok 20 éve
2013. dec. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudok sajnos róla egy-s mást, ha gondolod írhatsz nekem is.

Előző válaszoló: 20 éve folyamatosan fenn áll? Hány éves korodban kezdődött?

Én csak 4 éve vagyok benn, de remélem nem fog ég éveken át kísérni. :(

2013. dec. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 hosszúhajú ***** válasza:
100%
igen 20 éve folyamatosan, de nem én vagyok a mérvadó, mert nálam ez a betegség összekapcsolódott még egy borderline személyiségzavarral, és a két betegség csak egymást erősítette. 16 körül kezdődött, és nem kaptam megfelelő terápiát, és nem is a megfelelő gyógyszert. - pont mivel elég kavart eset voltam. Ha van megfelelő célirányzott terápia, és jó terapeuta - nem jelent feltétlen pénzest, akkor ehhez kell egy jó gyógyszer és sokkal könnyebb lesz. Nagyon fontos - saját tapasztalatból írom - hogy olyan ember írja fel a tablettákat akinek van megfelelő háttérismerete rólunk, nem olyan, aki mindössze kétszer látott. Egy felmérés szerint, aki mindezeket megkapta - gyógyszer, terápia - azoknál a visszaesésé 5 éven belül 20 százalék volt. Aki csak ezt vagy azt kapta, ott több, szóval komplex kell. A 20 év miatt meg azért nem kell megijedni, mert ez nem 20 év extra nehézséget jelent, a tünetek kezelt formában elég jól elvannak. - ha jól kezeltek.
2013. dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen kicsit megijedtem. :( Eddig bírom " saját erőből " korlátozni a dolgokat, csak reménykedek benn, hogy idővel magától elmúlik, úgy olvastam, hogy fiatal-felnőtt korban a leggyakoribb, de később elmúlhat, 21 vagyok, szóval nem tudom még hogy mi vár, de reménykedek, hogy hamarosan " kinövöm" .
2013. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 hosszúhajú ***** válasza:
100%
úgy érted az OCD-t kinövöd?
2013. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Aha.
2013. dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 hosszúhajú ***** válasza:
100%
juj, hát azt nem igen lehet. biztos az vagy, vagy csak te gondolod? dokinál vagy pszichonál voltál? mit mondott? milyen kényszereid vannak?
2013. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam csak róla. Számolgatós meg néha dolgok csinálgatása, tavaly téeln volt a elgrosszabb, azota kicsit jobb.
2013. dec. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 hosszúhajú ***** válasza:
100%
szóval nem szenvedsz tőle, nem gátol meg a mindennapjaidban, csak úgy zavar? nem is volt soha erősebb,
2013. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Mult télen, akkor nagyon rossz vol, nem sok választott el attol hogy menjek orvoshoz... Gátolni konkrétan nem gátol, csak iszonyat zavaróak sokszor. :S
2013. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!