Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha néha magamban beszélek...

Ha néha magamban beszélek skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés
Ha egyedül vagy itthon, vagy hogyha senki nem hallja elkezdek magamban beszélni. Úgy, mintha lenne mellettem valaki, és neki magyarázok. Nem arról van szó, hogy nincs senki akivel tudnék beszélgetni, egyszerűen csak szeretem magammal megbeszélni a "dolgaimat". Ne értsétek félre, nem képzeletbeli barátom van...:) Ez skizofrénia, vagy normális?

2013. dec. 16. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az öregek is hangosan hordják le magukat ha elrontanak valamit a főzésben vagy hasonló mégse skizofrén az összes öregember
2013. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ilyet, személyiségzavarom van, de amúgy a magadban beszélés egyáltalán nem számít betegségnek, szerintem.
2013. dec. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Tudom, hogy ronda, csúnya szavak, de könyörgöm tanuljuk már meg, hogy a skizofrénia nem egyenlő a disszociatív személyiségzavarral. Légyszi.


A kérdésre válaszolván pedig, tök normális vagy, én is szoktam magammal kommunikálni, "megbeszélni" bizonyos dolgokat. Néha jobb, hangosan kimondani, amit akarok, nem pedig gondolatban elintézni. :)

2013. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem, ez nem skizofrénia. Akkor lennél skizofrén, ha a képzeleted játékait teljesen valóságosnak érzékelnéd. Tehát azt hinnéd, hogy tényleg van ott valaki, akivel beszélgetsz, valóságosan látnád és hallanád annak ellenére, hogy nincs ott.
2013. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is csinálom. Lehet mindenki. És elég zavaró, hogy valamiért ez megvan bélyegezve. Nem is értem miért. Pl én szívesen gyakorolnék verset miközben utcán megyek, de azért nem csinálom, mert attól tartok furán néznének rám, ha beszélnék egyedül :D
2013. dec. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!