Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlzott nárcisztikus személyis...

Túlzott nárcisztikus személyiséggel milyen jellegű orvoshoz szoktak fordulni?

Figyelt kérdés
A hugomat egy szóval lehet jellemzi: nárcisztikus. Emellett önimádó, egoista, magát mindig előtérbe helyezi, nem érdekli mások véleménye, szemrebbenés nélkül leszól és kritizál mindenkit, még a legapróbb szálkát is képes másokban megtalálni. Sokszor arrogáns, parancsolgató stílusa van. Ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné konkrét hisztérikus dühroham jön rá. Ordít, kiabál és szerinte mindenki hülye. Szinte soha nem kér bocsánatot, ha megbánt valakit, még neki áll feljebb. Mindennél jobban igényli, hogy felnézzenek rá, csodálják, tiszteljék míg ő lenéz másokat és sokszor a sárba tiporja, ha valakivel összeveszik. Bár amúgy én tudom, hogy ez csak a látszat, vagy inkább Álca. Hiszen vannak gondjai, sőt valójában egy nagyon érzékeny lélek, mindent a szívére vesz. Körülbelül 5 éve lett ilyen. Az előtt egy csendes lány volt, sokat kritizálták és megalázták középiskolában, rengetegszer jött haza sírva. Ennek a számlájára írom, hogy ilyen "kemény" ember lett belőle. Soha nem sír mások előtt, nem mutatja ki, ha valami bántja. Mindig erős külsőt mutat. A múltbéli sérelmek miatt lett ilyen véleményem szerint. Egyébként egy valóban szép, nagyon dekoratív lány, de ez sem állapot, hogy ilyen lett. Milyen tipusú orvoshoz vagy szakemberhez kell ilyenkor fordulni, ha már valaki túlzottan nárcisztikus személyiség lett?

2013. dec. 28. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Jól seggbe rugni és közölni vele, hogy változzon vissza sürgősen, mert így még jobban fogják utálni az emberek, mint az előtt.

Amúgy pszichológushoz, pszichiáterhez, de semmit nem fog érni, annyit mondhatok!

2013. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pszichiáterhez, de ezt csak önszántából tudja megtenni és szabad akaratából...

Nem tudom klinikai szakpszichológus mennyit tudna segíteni.

2013. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ő is tudja, hogy ez nem jó, szeretne is változtatni.. De akárhányszor olyan helyzet jön, egyből elő jön ez az önző énje. És sok emberrel nincs is jóba.. Lehet az is az oka, hogy a szüleim kicsit "elkényeztették". Igazából olvastam , hogy talán pesten vannak ilyen terápiák, de mi sajnos vidéken lakunk itt pedig max pszichológus van és az tényleg nem tudom, hogy mennyit érne..
2013. dec. 28. 12:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Vidéken is élnek emberek, és vannak orvosok. Ez egy rossz szemlélet, hogy csak Pesten lehet bármit megtalálni. Mindenesetre abból, amit leírtál, nem hiszem, hogy erős akarattal ne lehetne leszokni. Hiszen egyetlen betegségtünetet sem írtál. Beszéld rá a hugodat egy pszichológus meglátogatására. Talán ha ( sok ) pénzt kell fizetni egy egy rossz szokásáról való leszokásért, meggondolja magát, és nem hisztizik...
2013. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nárcisztikusság egy személyiségzavar, amivel tapasztalt pszichológusok elég jól elboldogulnak. (Engem is személyiségzavarral kezelnek, bár nem nárcisztikus, de ugyanabba a csoportba - dramatikus - tartozik az enyém is.)
2013. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Joola ***** válasza:
nos ez a problematika épp a pszichológus körébe tartozik, nem értem miért kell ilyen negatívan nyilatkozni róluk... és igen, a személyiségzavarok ennél súlyosabbak, ez inkább életkorból vagy iskolai/családi problémákból adódhat. semmiképp nem javasolnék pszichiátert, ha csak a pszichológus nem javasolja. (pszichiáterek gyógyszerekkel érnek el tüneti kezelést, míg a pszichológusok foglalkoznak a probléma hátterével, igyekeznek feltárni és a klienssel együtt megoldani azt. hosszú távon ez jóval eredményesebb, mint leszedálni a beteget. természetesen vannak betegségek amik mellé elengedhetetlen a gyógyszer, a leírtak alapján itt nem erről van szó.)
2014. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!