Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti milyen emberekkel barátkozt...

Ti milyen emberekkel barátkoztok szívesen?

Figyelt kérdés
Nem tudok barátkozni, annak ellenére, hogy 21 éves, egész csinos, kedves lány vagyok, sok minden érdekel, nagyon nyitott vagyok az újdonságokra.Úgy veszem észre, hogy akaratlanul ellenszenvet váltok ki az emberekből(annak ellenére, hogy tényleg soha senkinek nem akartam ártani ezek az emberek közülpl:munkatársak, akiket az ember nem úgy belsőségesen ismer, csak a munka miatt ),sosem volt sok barátom, talán mert sokszor nem tudok kinyílni, nem vagyok egy partyarc.Nem tudom, hogy tudnék egy kicsit szocializálódni,kinyílni.(természetesen a gyerekkoromra vezethető vissza a zárkózottságom szerintem)Sokszor az is a baj, hogy a fiúk annak ellenére, hogy tudják, hogy állandó,tartós, kiegyensúlyozott kapcsolatom van, még bepróbálkoznak,vagy úgy érzem, hogy csak azért találkoznak velem, hogy legyen valami.A legtöbben komoly kapcsolatra hajtanak, szóval nem az a para h egy üresfejú bombázó vagyok...Nem tudom, hogy ezeket hogy kezeljem,így inkább nem is nagyon állok szóba fiúkkal, a lányokkal meg annyi rossz tapasztalatom volt, annyian vannak, akik belevigyorognak az ember fejébe, aztán a háta mögött meg kibeszélik úgymond, a fiúk ilyet sosem tesznek, megmondják az ember szemébe h mi van... ,sztereotípiákba temetkezve zárkózok el mindenkitől.Mikor a melóhelyemen lévő hajtás miatt spurizgattam, meg többet is piáltam természetesen könnyebben teremtettem kapcsolatokat,de egyik sem lett tartós, mert hamar elvesztem az érdeklődésem mások iránt...Ez is furcsán ellentmondásos(mint majdnem minden velem kapcsolatban)hogy nagyon szívesen olvasok életrajzokat(festők,költők,szobrászok,színészek,bankárok,vallási alakok, mindegy...)tehát mégis érdeklődöm más emberek élete iránt...Hogy kelthetném fel a saját érdeklődésem más emberek iránt?Hogy kelthetném fel mások érdeklődését irántam?Ti milyen emberekkel barátkoztok szívesen?Le tudnátok írni pár szóban, mondatban, hogy milyen jellemzőkkel kell bírjon az az ember, akit szívesen a környezetetekben tudtok?(mellé légyszi pár szót magatokról is.

2013. dec. 30. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonló vagyok mint te.


Amúgy én is mindent kipróbálnék az életben eddig ezeket elhanyagoltam és így 21 évesen már én is élnék egy picit, de sajnos nem tudok megismerni igazán új embereket.

Pedig ha valaki igazán kedves velem szívesen elvagyok vele csak néha ha túlságosan rámászok valakire akkor annyi az egésznek kb.

Az hogy milyen legyen az ember, legyen poénos, vicces, kedves, őszinte, és nyitott legyen sok mindenre.

Nagyjából olyan vagyok mint te, csak fiúba.

És én is keresem a megoldást épp úgy mint te. Csak én régebben azért jobban elvoltam mostanában lett ilyen rossz minden.

21/F

2013. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok/voltam. Mindig kilógtam a sorból, nem tudtam betartozni sehová. Általában amikről az emberek beszélgetnek, az engem nem érdekel pl bulik, filmek, celebek, sorozatok, pasik v. nők általánosításban.

Mintha mindegyik meg akarna felelni v.milyen trendnek, szerepeket játszanak miközben a saját egyéniségüket v. elnyomják, v. nincs is nem tudom. És ez csajokra fokozottan jellemző.

Elfogadtam, hogy mindig nagyobb közösségben 1, max. 2 emberrel kerülök közelebbi kapcsolatba. De azok legalább olyanok akik a gondolkodásuk, világlátásuk miatt kitűnnek ebből a nagy szürke, számomra közömbös masszából.

30/L

2013. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hűű hallod minden szavad én vagyok! 20 éves lány vagyok! minden igaz rám is! ezt pontosan így ki tudtam volna írni magamról ! :D

én jövőhéten megyek pszichológushoz, hátha az segíteni fog. úgy érzem,hogy valamit tennem kell,mert ez nagyon nem jó!

2013. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a választ, utolsó kommentelő, majd írj légyszi, hogy mit mondott a pszichológus, mit tehetnél, én sosem akartam úgymond ilyen nagy problémát csinálni a dologból, gondoltam ám, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal, ám idő közben (már régebben is, de nem vettem komolyan azt sem) elkezdtem nézegetni a couchsurfing nevű honlapot, ami kb arra specializálódott, hogy ha mész külföldre ingyen találhatsz szállást, de mellékesen van fórum, buli meghívók, lehetőségek más emberekkel találkozni.Gondoltam csinálok akkor egy profilt, kiírom, hogy kivagyok,mivagyok(amúgy Bécsben lakom, és igen, igen tudom így külföldi ként még nehezebb, ám ha egy nyitott ember lennék, úgy gondolom, h az első perctől fogva lennének barátaim...) képet feltöltöttem, és írtam h magyarként jöttem ide, inkább angolul beszélek mint németül, ez csak előny ugye, mivel a sok külföldi közül könnyebb angolul beszélőt találni, mint németül, de amugy törzsgyökeres osztrákok is szörfölnek a honlapon, és láss csodát ...csak férfiak írtak...most ez miért van?Nőnemű egyedek nem szoktak kvzni?Meg, h igyunk meg valamit együtt...Most erre mit mondjak?Ez abszolút nem egy társkereső oldal, mégis csak férfiak írnak(és egyáltalán nem kihívó a profilképem!!!)Most ezzel mit kezdjek?Egyáltalán hol tudnék barátokat találni?Ugyan ez is, de ha pl magyar fórumra írnék, hogy megyek egy meghirdetett buliba, az olyan erőltetett, inkább ne parázzak rá?Olyan ciki néha, hogy egyetlen barátom sincs...Esküszöm a barátom előtt is kellemetlen, hogy neki van vagy ezer, nekem meg egy sincs.Egyébként a fiúknak mindig több barátjuk van, ez miért lehet?Illik-e egyáltalán ebben a korban barátságosnak lenni?Elhívni egy sörre v mittommire egy másik lányt úgy, hogy ne nézzem hülyének, v ilyenkor már mindenkinek megvannak a barátai, csak egy lekisérültnek néznek majd?Ki lehet alakítani mély kapcsolatokat ilyen korban is, v ez inkább a gyerekkor kiváltsága?Ti ismerkedtetek már meg fórumokon?
2014. jan. 6. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!