Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a depresszió tünetei...

Mik a depresszió tünetei valakinél, aki nárcisztikus személyiségzavarban szenved?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:

A depresszió tünetei mindenkinél ugyanazok. Motiválatlanság, üresség, halálvágy, félelem, önutálat. Ugyanakkor a nárcisztikus személyiségzavarban viszonylag ritka a depresszió, mert a nárcisztikus ritkán fordítja önutálatba - inkább másokat hibáztat.

Ki mondta ki a nárcisztikus személyiségzavart?

2014. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bárzsing ***** válasza:
60%
Tudtommal a nárcisztikusak sokkal könnyebben depresszálódnak, pont a személyiségükből adódóan, mert a kudarc sokkal jobban megviseli őket.
2014. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dftgsgvghgev ***** válasza:

Egyénenként változnak a konkrét tünetek, de általánosságban ugyanazok, mint szem.zavar nélkül.


Ennél a szem.zavarnál nárcisztikus sérülésnél várható depresszió, ha a grandiózus énkép és elvárások sérülnek, és a projekció nem tartható fenn tovább.

2014. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos igen, való igaz, de egy nárcisztikusnak olyan kifinomult projekciós rendszere van, hogy nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy bármit is maga ellen fordítson, ne másokra vetítse...

De lehet, hogy rosszul látom, én magam nárcisztikus szülő "áldozata" vagyok, és soha nem láttam olyasmit, hogy bármit is magára vett volna, ellenben mesterien tud másokat hibáztatni (leginkább ugye engem). Tehát a depressziót is más "viszi el" helyettük...

(De nyilván nem érdemes általánosítani, csak a saját példámat írtam.)

2014. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dftgsgvghgev ***** válasza:
Hát, így tényleg nehéz lehet elképzelni :(
2014. jan. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!