Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki idegösszeroppanást kap,...

Aki idegösszeroppanást kap, az utánna nem normális?

Figyelt kérdés
Elképzelhető, hogy valaki idegösszeroppanást kapott, teljesen normálisnak tűnik, de kiderül 3-4 év után, hogy az illető bemesél magának dolgokat, vagy bármi ilyesmi?! vagy teljesen normális lehet az aki kapott idegösszeroppanást?!

2014. jan. 13. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem ez nem normális. Lehet amikor ideg összeroppanást diagnosztizáltak az illetőnél, már akkor is más betegség volt ami a tüneteit okozta.
2014. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De egy "teljesen" normális ember, ha idegösszeroppanást kap, utánna megváltozik? Vagy ugyan úgy normális lehet az élete? vagy őrült lesz ? Csak egyik ismerősöm telejsen normálisnak tűnik, de olyan dolgokat olvastam, hogy aki idegösszeroppanást kap, az álomszerű világban éli tovább az életét, és sorolhatnám...
2014. jan. 13. 16:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az idegösszeroppanást ki lehet kezelni úgy, hogy nem lesz utóhatása.

Ez ugyanis nem betegség, csupán egy olyan állapot, amikor az illetőnél betelik a pohár és az idegrendszer felmondja a szolgálatot.

Gyógyszerrel és pszichoterápiával kezelhető.

2014. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, csak nem igazán tudtam, hogy "kezelhető-e" mert a barátnőmnek 6 évvel ezelőtt volt idegösszeropanása, de hallottam olyasmit, hogy aki egyszer összeroppan, az kicsit "őrült" lesz onnantól kezdve, és gondoltam utánna kérdezek azért, hogy ponosan ez az egész hogyan működik! :) Köszönöm az információkat egyébként !
2014. jan. 13. 20:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki "normális", még ha annak tűnik is, nem kap idegösszeroppanást, ugyanis az emberben - jó esetben - gyerekkortól kezdve kialakulnak a megküzdési stratégiák, amelyek egyensúlyban tartják a személyiséget. Az összeomlás tehát ezeknek a megküzdési stratégiáknak a hiányát jelzi. Ezek a későbbiekben is fennállhatnak, HA nem kezelik (nem gyógyszeresen, hanem terápiával). Ha az idegösszeroppanást jelzésként érzékelik, és megtörténik a személyiség tartós és gyökeres átalakítása, akkor a személy még sokkal "normálisabb" lehet utána, mint bárki más. A kérdés tehát az, hogy akkoriban megtanulta-e kezelni a problémáit. Ha nem, akkor azokat viszi tovább, és persze, hogy okozhatnak tüneteket. (De most sem késő ám.)
2014. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, hogy nincs olyan, hogy idegösszeroppanás, idegösszeomlás. Szóval ott lehet más is a háttérben. Az az egy mondat, amit írtál, máris utalhat valamire - de ettől még nem biztos, hogy skizofrén az illető.

Miért kérded? Mi köze ennek az autizmushoz? Milyen diagnózist kapott a személy?

2014. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A barátom idegösszeroppanást kapot 11 éves kora körül, verte akkoriban az apja, és "terrorizálta". Lelkileg teljesen kínozta, pl bezárta a szekrénybe, vagy kikötözte az ágyhoz... stb... aztán idegösszeroppanást kapott, és olvastam, hogy sok ember onnantól kezdve "más" és álomszerűen élnek tovább, hasonlók, de a barátom teljesen normálisnak tűnik, annyi, hogy látszik rajta, hogy évekkel ezelőtt lelkileg bántották, és néha kiönti a lelkét, de őrültnek nem mondanám, a wikipédia stb mégis álomszerű dolgokat ír, és hogy nincs reális "látás" pl valótlan dolgokat nagyítanak fel, akik idegösszeroppanást kaptak, vagy beképzelnek dolgokat. De neki semmi ilyen baja, ezért kérdeztem, hogy aki idegösszeroppanást kapott, az őrült lesz kicsit, csak nem látszik az illetőn ? Vagy csak olyan "betegség" mint a depresszió ?
2014. jan. 14. 17:31
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: aki ilyen családban nőtt fel, az sérült. Nem idegösszeroppanás, hanem az egész életet áthatja a család mérgező volta. Élethosszig. Hacsak nem néz szembe a múltjával, nem teszi helyre a dolgokat. Olyan problémákat okoz a családi háttér, mint önértékelési zavarok, szorongások, depresszió, pánikbetegség, stb. Ez nem azt jelenti, hogy "nem normális", hanem nem látja magát (és másokat) reálisan. Ezt egy hosszúterápiával felül lehet írni sikeresen. De hidd el, az emberek többsége cipel problémákat - úgy, hogy nem is tud róla - tehát ilyen alapon szinte bárkire rá lehetne fogni, hogy nem normális!
2014. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Érem, tehát őrültnek nem őrült, annyi, hogy "önértékelési" stb problémái vannak, mint nekem a depresszió és a szorongás, vagy a kisebbségi komplexus... Tehát nem kell attól félnem, hogy beképzel dolgokat, esetleg éjjel elvágja a torkom! :D
2014. jan. 15. 14:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bárkinél előfordulhat, hogy annyira bekattan, hogy ön- és közveszélyessé válik (ehhez nem kell elmebetegnek lenni, a körülmények "szerencsétlen összejátszása" is elég). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az illetőnél fennállna reálisan az esély, pontosabban csak annyira, mint bárki másnál. (Nyilván egy paranoid skizofrén, vagy egy pszichopata esetében lényegesen nagyobb az esély. De a személyiségzavar nagyon messze áll ettől, ha erről van szó.) Bármi is áll a háttérben, mindenképpen célszerű lenne egy pszichológust felkeresni, mert a mérgező szülők által okozott sérüléseket felül lehet írni terápiával.
2014. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!