Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Viszonylag normális az életem...

Vivie kérdése:

Viszonylag normális az életem (most már) mégis rám tör néha a késztetés, hogy valami nagyon nyomasztó vagy szörnyű dolgot lássak, érezzek a valóságban. Lehetséges, hogy így vezetem le a jelenlegi stresszt?

Figyelt kérdés
Régen állandó szorongásom volt. Külsőm miatt, anyagi gondok, minden. Mindez olyan 14 évesen. Bár akkor is néha rám tört ez az érzés (főleg mikor teljesen magam alatt voltam), de nem értem most miért vágyok ismét a szörnyűségre. Olyanokra gondolok, mint pl. látni egy holttestet az utcán, vagy valami gyomorforgatóra(a valóságban) vagy olyan érzelmi hatásra amitől hánynia kell az embernek. Vágyok arra a nyomasztó érzésre amitől akkoriban szenvedtem, csak nem ugyanolyan formában. Ezenkívül (valószínűleg az akkori szorongásom által) mazochista lettem. Ez is közrejátszhat?

2014. jan. 14. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
velem is ez volt, az okát viszont én sem tudom :/
2014. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Remélem azóta megoldódott, de ha nem, akkor keress fel egy orvost, mert lehet, hogy depressziós vagy. Lehet akár valami biokémiai probléma, talán hajlamos vagy rá. Ma már elég jól lehet kezelni, és kell is.
2015. jún. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!