Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A menyasszonyomat megerőszakol...

A menyasszonyomat megerőszakolták! Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
A menyasszonyomat tavaly februárban megerőszakolta az akkori barátja apja. Mai napig tart az idegenektől. Lassacskán elfogadja a szüleimet. A szexel nincs gondunk.40 napon tul tettek feljelentést így az a szemétláda éli életét tovább nem találtak bizonyitékot csak keveset. Az eset után próbált öngyilkos is lenni. Ma már viszonylag jol van boldog. A pszhihológusa semmit sem èrt így már oda nem jár. Hogyan segíthetnêk neki tovább az életben hogy tovább tudjon lépni. Azok válaszát várom akikkel történt erőszak. Ti hogyan dolgoztátok fel? Beszéljek vele erről vagy ne is emlékeztessem rá? Néha magátol felhoz dolgokat a történtekről. Ha egyedül van akkor szokott gondolni rá. Volt hogy abba a városban jártunk ahol történt és a lekanyarodó úton amerre elvitte azt az utcát láttuk és elkapta a sírás. Megvan a rendőrségi jegyzőkönyv így pontosan tudok mindent de neki ezt nem mondtam. Remélem tudtok segíteni! Ő 21 éves jelenleg.
2014. jan. 20. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy minden dolog feldolgozásához ami ezen a világon történik.. igazából egy bizonyos jó hozzáállás, szemlélet kell. És akkor menni fog, akkor el tudjuk fogadni a történteket. Most ezt általánosságban értem. Akkor elfogadható a halál, az erőszak, túl lehet lendülni ezeken.


Ehhez én jó és komoly útnak gondolom a taoizmust, ami segít megérteni a világot, a történéseket, és megkönnyíti a lelki válságok átvészelését.


Különben pedig légy támasza.. egyébként is ezt adhatja egy férfi a nőnek, erős támaszt akire számítani lehet.


Ennél többet nem tehetsz szerintem, a kedvesed saját szellemi fejlődésének, állapotának kérdése hogyan viszonyul ehhez a szörnyűséghez, és mikor engedi el.

2014. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor menjen egy másik pszichológushoz! Különben a büdös életben nem fogja feldolgozni! Én tudok olyan nőről, akinek évekkel az erőszak után szex közben, amikor a partnere gyengéden (!) hajolt fölé, akkor ugrott be az erőszak képe és újra összeomlott.
2014. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Másik pszihiáteren én is gondolkodtam már. Fogom neki mondani.
2014. jan. 20. 22:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz menjen, ne pszichiáterhez. Ha pesti vagy, tudok nagyon jó szakembert ajánlani!
2014. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos borsodi vagyok de keritek egy másik pszichologust!
2014. jan. 20. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!