Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve. Kellene egy pszichológus. De nekem nincs pénzem. Hová fordulhatok?

Figyelt kérdés

Előttem az állam vizsga de előtte még pár kisebb és már dupla adag alprazolamt szedek. Ezt ideggyógyàsz a szorongàsaimra írta fel. Ami másnak mindennapi dolog nekem borzasztó lelki vívódás, kétségbeesés. Legszívesebben hagynám az egészet a fenébe. De 4 évem, 600 000 ft diákhitelem van benne. Nem tehetem hogy csak feladok mindent.

De nagyon félek úgy érzem nem vagyok rá kèpes. Síró görcseim vannak. Kihez forduljak?


2014. jan. 30. 21:49
 1/6 valamiparadox válasza:

[link]

Azt hiszem ők ingyenesek.

Nincs az egyetemnek egy pszichológusa (mint az iskolai pszichológusok gimnáziumban)?

Vannak barátaid,akikkel tudnál beszélgetni (akár erről,akár másról - furcsának tűnhet,de segít,ha az agyad tudatos része mással van elfoglalva -).


"Nem tehetem hogy csak feladok mindent" PUSZTÁN elméleti szinten megtehetnéd.

De:

- szeretnéd elvégezni a szakot (nem a pénz vagy az idő miatt)?

- szeretnél túl lenni a vizsgán? (ha túljutsz,akkor már nem kell ezzel foglalkoznod -><- ha váltasz,akkor előbb-utóbb úgyis visszakerülsz ebbe a helyzetbe)


Miért érzed,hogy nem vagy rá képes?

Nem tanultál évekig az órákra;buta vagy;nem tanulsz a mostani vizsgára sem?

Ha nemmel válaszolsz a fentiekre,akkor nincs valós okod a félelemre.

A tanáraim mondták,hogy kétfajta vizsgázó van általában: az egyiknek jót tesz egy kis adrenalin,míg a másik teljesen leblokkol.Te gondolom az utóbbi lehetsz,csak nyugi. Tudom,hogy nehéz,de kapcsolj ki egy pár órára.

2014. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, teljesen egészséges és normális hogy félsz a vizsga előtt. Aki nem tanúl, nem is fél. A vizsga egy megfelelni akarás , az érdemjegyekért, pontszámokért. Engedd meg magadnak, hogy hibázz, hogy ne a maximumot hajtsd. légy elégedett magaddal bármilyen vizsgaeredmény szülessen is. Azt pedig tudd, hogy most akár mennyire is sírógörccsel küzdesz, és félsz, a vizsgán minden eszedbe fog jutni. :) Sok sikert :)
2014. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindegyikünk félt a vizsgáitól...Menj el pszichiáterhez, az nem kerül pénzbe. Ő megmondja, hogy baj van, vagy csak vizsgadrukk...Ne ideggyógyászhoz menj, hanem pszichiáterhez.
2014. jan. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dftgsgvghgev ***** válasza:

24 éves korig keresheted a Kék-Vonalat: 116-111

18 felett már a felnőtt lelkisegély is: 116-123


Mindkettő ingyenes. Alap segítő beszélgetésben itt is részed lehet, de ha mást nem, ők tudnak segíteni, hol érdeklődj segítségért.

Ha az egyetemen van kortárs-segítő csapat, meg lehet keresni őket is. Ez főleg azokra az egyetemekre igaz, ahol pszichológia szak is van.

A helyi kórházi ambulancián is találhatsz pszichológust, illetve utánakérdezhetsz a helyi családsegítő szolgálatnál is.

De a segélyvonalaknak biztos dolga, hogy ismerjék az ingyenes lehetőségeket. A Kék-vonalról tudom, hogy ilyen információval tudnak szolgálni. Az éjszakásaik pedig pszichológusok vagy szoc munkások.

2014. jan. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

sztem ne vedd annyira a lelkedre!

Esetleg ha nem sikerül egy vizs sem dől össze a világ. majd javítasz!

Az életed, és az örömöd sokkal fontosabb mint egy vizsga, vagy suli!

Sok sikert Neked! KÍvánom h mielőbb befejezd!

2014. jan. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ezeknek a válaszolóknak fogalmuk sincs a kérdező helyzetéről...
2014. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!